Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: Club León - CSyD Atlas de Guadalajara 2-1 (2-1)

1 września na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas odbyło się starcie 7. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club León i Atlasu. Mecz zakończył się zwycięstwem Club León 2-1.

R. Ibarra 10'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań drużyna Atlasu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 10 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Alex Ibarra. Asystę zaliczył Víctor Malcorra.

W 24. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Nicolásowi Sosie z Club León.

Wysiłki podejmowane przez zespół Club León w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Emmanuel Gigliotti. Przy zdobyciu bramki pomagał Fernando Navarro.

Prawie natychmiast Fernando Navarro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Club León, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie meczu. Asystę przy golu zaliczył Ángel Mena.

W 42. minucie Edgar Zaldivar został zmieniony przez Edyairtha Ortegę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w ostatniej minucie pierwszej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Atlasu: Víctorowi Malcorze i Aleksowi Ibarze. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atlas: Edyairthowi Ortedze w 52. i Germánowi Contiemu w 57. minucie. W 63. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Edyairth Ortega, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 52. minucie.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Atlasu doszło do zmiany. Ían Torres wszedł za Luciana Acostę. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Williama Tesilla, piłkarza Club León. W 78. minucie Jean Meneses został zmieniony przez José Ramíreza, a za Emmanuela Gigliottiego wszedł na boisko Joel Campbell, co miało wzmocnić zespół Club León. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcela Correę na Ignacia Jeraldina w 89. minucie.

Chwilę później trener Club León postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Pedro Aquina wszedł Osvaldo Rodríguez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Camilo Vargas
 38′ Fernando Navarro
José Javier Abella Fanjul
77′ William José Tesillo Gutiérrez
Jesús Alberto Angulo Uriarte
90′ Pedro Jesús Aquino Sánchez
Alex Ibarra  10′ 45′
 35′ 78′ Emmanuel Gigliotti
Víctor Ignacio Malcorra45′
Ángel Israel Mena Delgado
Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
78′ Jean David Meneses Villarroel
Edgar Zaldivar Valverde42′
24′ Nicolás Sosa Sánchez
Brayton Josué Vázquez Vélez
90′ Osvaldo Rodríguez del Portal
Armando Escobar Díaz
Fidel Daniel Ambríz González
Ángel Jeremy Márquez Castañeda
78′ José David Ramírez García
Edyairth Alberto Ortega Alatorre42′ 52′ 63′
Jesse Zamudio García
Jonathan Ozziel Herrera Morales
78′ Joel Campbell
Ignacio Alejandro Jeraldino Jul89′
Armando León Reséndez
Ían Jairo Misael Torres Ramírez73′

Christopher Brayan Trejo Morantes

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Atlasu, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Club León
2
1
50%
50%

Już w najbliższą sobotę zespół Club León zawalczy o kolejne punkty w Aguascalientes. Jego rywalem będzie Club Necaxa. Natomiast w niedzielę Cruz Azul FC zagra z drużyną Atlasu na jej terenie.