Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: Club León - Club Necaxa 2-1 (1-0)

W starciu 7. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 23 lutego, zespół Club León zwyciężył z Club Necaxa 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas.

J. Delgado 49'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Club León wygrała aż 11 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Jean Meneses dał prowadzenie swojej jedenastce. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Jesse'a Zamudia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jairo González z drużyny gości. Była to 35. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Club León.

Trener Club Necaxa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Maximiliano Salas, a murawę opuścił Kevin Mercado.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jean Meneses z Club León.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik ustalił Juan Delgado. Asystę przy golu zanotował Claudio Baeza.

W 57. minucie za Jesse'a Zamudia wszedł José Rodríguez. W 71. minucie arbiter przyznał kartkę Venturze Alvaradowi z Club Necaxa. Kibice Club León nie mogli już doczekać się wprowadzenia José Godíneza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Ismael Sosa.

W 77. minucie Rodrigo Noya został zmieniony przez Luisa Madrigala, a za Juana Delgadę wszedł na boisko Diego Chávez, co miało wzmocnić zespół Club Necaxa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Ramosa na Mauricia Isaisa. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rodolfa Cotę z Club León, a w 88. minucie Claudia Baezę z drużyny przeciwnej. Drużynie Club Necaxa zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Club León.

Club Necaxa
81′ Rodolfo Cota Robles
Claudio Andrés Baeza Baeza88′
57′ Jesse Zamudio García
Ricardo Chávez Soto
85′ Leonardo Javier Ramos
Kevin Bryan Mercado Mina46′
Ángel Israel Mena Delgado
Mauro Daniel Quiroga
 3′, 46′ Jean David Meneses Villarroel
Daniel Álvarez López
73′ Ismael Sosa
Juan Antonio Delgado Baeza  49′ 83′
Guillermo Pozos Guevara
Yosgart Ernesto Gutiérrez Serna
Juan Ignacio González Ibarra
Diego Chávez Collins83′
85′ Mauricio André Isais
Raúl Martín Sandoval Zavala
57′ José Iván Rodríguez Rebollar
Fernando David Arce Juárez
Saúl Zamora Romero
Yerko Bastián Leiva Lazo
Jown Anderson Cardona Agudelo
Luis Guillermo Madrigal Gutiérrez77′
73′ José de Jesús Godínez Navarro
Maximiliano Nahuel Salas46′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.