Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: CF Monterrey - FC Juárez 2-1 (0-1)

31 sierpnia na Estadio BBVA Bancomer w Guadalupe odbyło się starcie 7. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Monterrey i FC Juárez. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Monterrey 2-1.

D. Lezcano 27'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Víctor Velázquez z drużyny gości. Była to 22. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Juárez w 27. minucie spotkania, gdy Dario Lezcano zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Flavio Santos.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Juárez.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ake Loba wywołał eksplozję radości wśród kibiców Monterrey, strzelając gola w 50. minucie meczu. Asystę zanotował Rogelio Funes.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Monterrey przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie Ake Loba dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zanotował Cesar Montes.

W 62. minucie Jesus Gallardo zastąpił Miguela Layuna. Trener FC Juárez postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Jesús Eduardo Zavala Castañedę i na pole gry wprowadził napastnika Francisca Contrerasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 79. minucie kartką został ukarany Sebastián Vegas, zawodnik gospodarzy.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Víctor Gustavo Velázquez Ramos22′
79′ Sebastián Ignacio Vegas Orellana
Alberto Joshimar Acosta Alvarado84′
62′ Jesus Gallardo
Marco Fabian
62′ Celso Fabián Ortiz Gamarra
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
66′ Dorlan Mauricio Pabón Ríos
Jesús Eduardo Zavala Castañeda78′
Rogelio Gabriel Funes Mori
Dario Lezcano  27′
 50′, 59′ 78′ Ake Arnaud Loba
Luis Alberto López López
62′ Miguel Layun
Luis Donaldo Hernández González
Daniel Alexis Parra Durán
Alan Omar Mendoza López
Arturo Alfonso González González
Martín Ernesto Rabuñal Rey
78′ Jonathan Alexander González Mendoza
Blas Esteban Armoa Núñez64′
62′ Claudio Matías Kranevitter
Francisco Contreras Báez78′
66′ Maximiliano Eduardo Meza
Martín Luis Galván Romo
Ángel Eduardo Zapata Praga
Víctor Omar Mañón Barrón78′
José Alfonso Alvarado Pérez
Brian Alejandro Rubio Rodríguez84′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.