Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX: Atlas - Tigres 1-1 (0-0)

W pojedynku 7. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 28 sierpnia, drużyna Atlasu zremisowała z Tigres 1-1 (0-0).

J. Dueñas 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania zespół Tigres wygrał 13 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie kartkę obejrzał Carlos Salcedo z Tigres.

W 29. minucie karnego dla Tigres nie wykorzystał Andre-Pierre Gignac. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Rafael Carioca, zawodnik Tigres. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie kartkę dostał Osvaldo Martinez z zespołu gospodarzy.

Tymczasem piłkarze Atlasu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 56. minucie bramkę zdobył Facundo Barcelo. Przy zdobyciu bramki pomagał Jesús Isijara.

W 61. minucie kartką został ukarany Andre-Pierre Gignac, zawodnik gości. W 65. minucie Rafael Carioca zastąpił Jesúsa Dueñasa. Między 67. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atlasu: Facundo Barcelo, Osvaldo Martinez, Christopher Trejo, na ich miejsce weszli: Édson Rivera, Edgar Zaldivar, Andrés Andrade. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eduarda Vargasa, Jaira Díaza zajęli: Juergen Damm, Lucas Zelarayán.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Lorenzo Reyes z Atlasu.

Jedenastka Tigres wyrównała wynik meczu. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Jesús Dueñas.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Javier Aquino
47′ 81′ Osvaldo David Martinez Arce
Rafael De Souza Pereira37′ 65′
72′ Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
Guido Pizarro
 56′ 76′ Facundo Barcelo Viera
Andre-Pierre Gignac 29′ (k.) 61′
87′ Christopher Brayan Trejo Morantes
Jorge Torres Nilo
87′ Andrés Felipe Andrade Torres
Jesús Alberto Dueñas Manzo65′  90′
76′ Édson Ulises Rivera Vargas
Lucas Manuel Zelarayán75′
81′ Edgar Zaldivar Valverde
Juergen Damm67′
Marcelo Javier Correa
Luis Enrique Quiñónes

Pomimo wyraźnej przewagi drużyny Tigres nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona cztery celne strzały.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.