Liga meksykańska - 6. kolejka Liga MX: Santos Laguna - Tigres 2-1 (1-0)

W pojedynku 6. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 17 lutego, drużyna Santosu Laguna zwyciężyła z Tigres 2-1 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Nuevo Corona w Torreón.

A. Gignac 77'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 50 starć jedenastka Tigres wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz 17 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W trzeciej minucie Jorge Torres zastąpił Rafaela Cariocę.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Tigres: Ennerowi Valenci w 22. i Jesúsowi Dueñasowi w 31. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Santosu Laguna nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Eduardo Aguirre.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Santosu Laguna.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Tigres doszło do zmiany. Javier Aquino wszedł za Raymunda Fulgencia. W 65. minucie kartką został ukarany Carlos Salcedo, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santosu Laguna w 66. minucie spotkania, gdy Eduardo Aguirre zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Josecarlos Van Rankin.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Guidowi Pizarrowi z Tigres. W 77. minucie w jedenastce Tigres doszło do zmiany. Julián Quiñones wszedł za Luisa Quiñónesa.

Mimo że drużyna Tigres nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 73 ataki oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W tej samej minucie wynik ustalił Andre-Pierre Gignac. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Jordan Sierra.

Chwilę później trener Santosu Laguna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Diego Valdés, a murawę opuścił Eduardo Aguirre. Na sześć minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Juliowi Furchowi z jedenastki gospodarzy. Zespołowi Tigres zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Santosu Laguna.

Guido Pizarro71′
88′ Ulises Rivas Gilio
Enner Valencia22′
84′ 85′ Julio César Furch
Andre-Pierre Gignac  77′
 40′, 66′ 82′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Luis Enrique Quiñónes77′
Carlos Acevedo López
Eduardo Fernández López
Eryc Leonel Castillo Arroyo
Juan José Sánchez Purata
88′ Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Eduardo Santiago Tercero Méndez
Adrián Lozano Magallanes
Javier Aquino60′
Felix Eduardo Torres Caicedo
Rafael De Souza Pereira3′
82′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Nicolás Federico López Alonso
85′ Raúl Octavio Rivero Falero
Julián Andrés Quiñones Quiñones77′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Tigres pokazał cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.