Liga meksykańska - 6. kolejka Liga MX: Morelia - Tijuana 1-1 (1-0)

15 lutego na Estadio Generalísimo José María Morelos y Pavón odbył się mecz 6. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Morelii i Tijuany. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

6. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-02-15 04:00 | Stadion: Estadio Generalísimo José María Morelos y Pavón | Arbiter: L. Santander
Club Atlético Morelia
Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente
1
1
F. Aristeguieta 44'
B. Angulo 77'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania drużyna Tijuany wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie kartkę otrzymał Vladimir Loroña z drużyny gości.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Morelii w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Fernando Aristeguieta. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł José Ortiz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Morelii.

W 55. minucie kartką został ukarany Miler Bolaños, zawodnik Tijuany. W 58. minucie za Luisa Mendozę wszedł José Martínez.

Po chwili trener Tijuany postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Kevina Balantę. Na boisko wszedł Alexis Castro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce Tijuany doszło do zmiany. Bryan Angulo wszedł za Camila Sanvezza. Po chwili trener Morelii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Cándido Ramírez, a murawę opuścił Mario Osuna. W 77. minucie Bryan Angulo wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

W 78. minucie José Ortiz został zmieniony przez Césara Huertę, co miało wzmocnić zespół Morelii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maura Laíneza na Ángela Sepúlvedę w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fernanda Aristeguietę z Morelii, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Maura Laíneza z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Leandro Martín González Pírez
70′ Mario Humberto Osuna Pereznuñez
Vladimir Eduardo Loroña Aguilar19′
78′ José Enrique Ortiz Cortes
Camilo Da Silva Sanvezzo64′
 44′ 83′ Fernando Luis Aristeguieta de Luca
Miler Alejandro Bolaños Reascos55′
58′ Luis Ángel Mendoza Escamilla
Mauro Alberto Laínez Leyva90′ 90′
Luis Ángel Malagón Velázquez
Luis Ernesto Michel Vergara
58′ José Joaquín Martínez Valadez
Omar Israel Mendoza Martín
Efraín Velarde Calvillo
Jordan Jesús Silva Díaz
78′ César Saúl Huerta Valera
Alexis Castro64′
Roberto Ismael Meraz Bernal
Bryan Dennys Angulo Tenorio64′  77′ (k.)
Rodrigo Javier Millar Carvajal
Alfonso Emilio Sánchez Castillo
70′ Cándido Saúl Ramírez Montes
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez90′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.