Liga meksykańska - 6. kolejka Liga MX: Club America - CSyD Atlas de Guadalajara 2-0 (1-0)

W meczu 6. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 16 lutego, jedenastka Clubu América wygrała z Atlasem 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Azteca w Meksyku.

F. Viñas 30',80'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 pojedynków zespół Clubu América wygrał 22 razy i zanotował 12 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Clubu América w 30. minucie spotkania, gdy Federico Viñas zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Clubu América.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Camila Vargasa z Atlasu, a w 59. minucie Leonarda Suáreza z drużyny przeciwnej. W 64. minucie Andrés Ibargüen został zmieniony przez Jesúsa Escobozę.

W 66. minucie Ignacio Jeraldino został zmieniony przez Jonathana Herrerę, a za Ismaela Goveę wszedł na boisko Jesús Isijara, co miało wzmocnić drużynę Atlasu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Suáreza na Santiago Cáseresa.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Clubu América, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi w 80. minucie Federico Viñas. Przy zdobyciu bramki pomógł Francisco Córdova.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Clubu América doszło do zmiany. Roman Martínez wszedł za Federica Viñasa. W tej samej minucie trener Atlasu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Christopher Trejo, a murawę opuścił Ángel Márquez. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Atlas: Germánowi Contiemu w 83. i Marcelowi Correi w 90. minucie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Edgar Zaldivar Valverde
59′ 73′ Leonardo Gabriel Suárez
Marcelo Javier Correa90′
 30′, 80′ 81′ Federico Sebastián Viñas Barboza
Ignacio Alejandro Jeraldino Jul66′
64′ Andrés Felipe Ibargüen García
Daniel Aguilar Muñoz
73′ Santiago Cáseres
Faberth Manuel Balda Rodríguez
64′ Jesús Alonso Escoboza Lugo
Jesús Antonio Isijara Rodríguez73′
Antonio De Jesús López Amenábar
Jonathan Ozziel Herrera Morales66′
81′ Roman Arturo Martínez Canales
Christopher Brayan Trejo Morantes81′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.