Liga meksykańska - 6. kolejka Liga MX: CF Pachuca - Puebla FC 1-0 (1-0)

W meczu 6. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 16 lutego, zespół Pachucej wygrał z Pueblami 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto.

F. Jara 44'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 starcia zespół Pachucej wygrał 11 razy i zanotował 10 porażek oraz 11 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 29. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Colinowi Kazimowi-Richardsowi z zespołu gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu dla Pachucej zdobył z rzutu karnego Franco Jara w 44. minucie. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Pachucej.

Na drugą połowę zespół Puebli wyszedł w zmienionym składzie, za Alejandra Chumacera wszedł Cristian Menéndez. W 56. minucie żółtą kartkę dostał Osvaldo Martinez, zawodnik gości.

W 65. minucie Colin Kazim-Richards zastąpił Víctora Dávilę. Między 66. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Pachucej: Erick Aguirre, Rubens Sambueza, na ich miejsce weszli: Cristian Souza, Raúl López. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christiana Tabó, Daniela Arreoli zajęli: Christian Marrugo, Maximiliano Araújo. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Puebla: Jesús Eduardo Zavala Castañedzie w 76. i Javierowi Salasowi w 88. minucie.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Javier Salas osłabiając drużynę Puebli. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 88. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Nicolás Vikonis Mureau
73′ Erick Germain Aguirre Tafolla
Pablo González Díaz
79′ Rubens Omar Óscar Sambueza
Osvaldo David Martinez Arce56′
Miguel Ángel Tapias Dávila
Javier Alván Salas Salazar88′ 90′
29′ 65′ Colin Kazim-Richards
Jesús Eduardo Zavala Castañeda76′
 44′ (k.) Franco Daniel Jara
Maximiliano Javier Araújo Vilches71′
79′ Raúl López Gómez
Christian Camilo Marrugo Rodríguez66′
73′ Cristian Souza España
Salvador Reyes Chávez
65′ Víctor Alejandro Dávila Zavala
Diego Abella Calleja
Juan Manuel Iturbe
Cristian Matías Menéndez46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Puebli, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.