Liga meksykańska - 6. kolejka Liga MX: CD Guadalajara - Cruz Azul FC 1-2 (1-2)

16 lutego na Estadio AKRON w Zapopan odbyło się spotkanie 6. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami CD Guadalajara i Cruz Azul. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cruz Azul 2-1.

A. Aldrete 42'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 meczów drużyna Cruz Azul wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cruz Azul w dziewiątej minucie spotkania, gdy Jonathan Rodríguez strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Santiago Giménez.

Piłkarze CD Guadalajara odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie Ernesto Vega wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Fernandowi Beltránowi, zawodnikowi CD Guadalajara.

Niedługo później Adrian Aldrete wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cruz Azul, strzelając kolejnego gola w 42. minucie pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Drugą połowę zespół CD Guadalajara rozpoczął w zmienionym składzie, za Jesúsa Angula wszedł José Macías. W 54. minucie za Santiago Giméneza wszedł Alex Castro.

W 55. minucie Roberto Alvarado został zmieniony przez Víctora Yotúna, a za Jonathana Rodrígueza wszedł na boisko Lucas Passerini, co miało wzmocnić jedenastkę Cruz Azul. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ronalda Cisnerosa na Javiera Lópeza oraz Fernanda Beltrána na Dietera Villalpandę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cruz Azul: Juanowi Escobarowi w 81. minucie i Rafaelowi Bacy w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Julio César Domínguez Juárez
46′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Juan Marcelo Escobar Chena81′
41′ 75′ Fernando Beltrán Cruz
Luis Francisco Romo Barrón
Jesús Antonio Molina Granados
Roberto Carlos Alvarado Hernández55′
60′ Ronaldo Cisneros Morell
Rafael Baca Miranda90′
 26′ (k.) Ernesto Alexis Vega Rojas
Jonathan Darwin Borja Colorado
60′ Javier Eduardo López Ramírez
Alex Stik Castro Giraldo54′
Jose Vazquez
Orbelín Pineda Alvarado
75′ Dieter Daniel Villalpando Pérez
Víctor Yoshimar Yotún Flores55′
46′ José Juan Macías Guzmán
Lucas Giuliano Passerini77′

Przewaga drużyny CD Guadalajara w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Cruz Azul, która potrzebowała tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Cruz Azul pokazał dwie.