Liga meksykańska - 5. kolejka Liga MX: Tijuana - Toluca 1-1 (0-0)

8 lutego na Estadio Caliente odbył się mecz 5. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tijuany i Toluca. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

M. Estrada 88'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań drużyna Toluca wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Miguela Barbieriego z Tijuany, a w 29. minucie Aníbala Chalę z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie kartkę dostał Miler Bolaños z drużyny gospodarzy. W 61. minucie Ángel Sepúlveda został zastąpiony przez Alexisa Castro.

Chwilę później trener Toluca postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Emmanuela Gigliottiego. Na boisko wszedł Michael Estrada, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Po chwili trener Tijuany postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Erick Torres, a murawę opuścił Camilo Sanvezzo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tijuany w 68. minucie spotkania, gdy Alexis Castro strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Erick Torres.

W 73. minucie Kevin Escamilla został zmieniony przez Federica Mancuella, co miało wzmocnić drużynę Toluca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maura Laíneza na Alfonsa Sáncheza. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Toluca: Adriánowi Morze w 80. i Luisowi Hernándezowi w 87. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie bramkę wyrównującą zdobył Michael Estrada. Przy strzeleniu gola pomógł Leonardo Fernández.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Toluca doszło do zmiany. Richard Ruíz wszedł za Édgara Parda. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Alfredo Talavera
13′ Miguel Ángel Barbieri
Leonardo Cecilio Fernández López
68′ Camilo Da Silva Sanvezzo
Javier Güemez López
59′ Miler Alejandro Bolaños Reascos
Luis Donaldo Hernández González87′
61′ Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
Édgar Felipe Pardo Castro90′
81′ Mauro Alberto Laínez Leyva
Gastón Sauro
61′  68′ Alexis Castro
Federico Andrés Mancuello73′
Bryan Dennys Angulo Tenorio
Richard Ruíz Toledo90′
81′ Alfonso Emilio Sánchez Castillo
Michael Steveen Estrada Martínez62′  88′
68′ Erick Estéfano Torres Padilla
Juan De Dios Gamboa Sánchez

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze Tijuany otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.