Liga meksykańska - 5. kolejka Liga MX: Puebla FC - Club Santos Laguna 2-2 (0-1)

8 lutego na Estadio Cuauhtémoc odbył się pojedynek 5. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Puebli i Santosu Laguna. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

A. Acosta 73' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Santosu Laguna wygrała aż 14 razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hugona Rodrígueza z Santosu Laguna, a w 27. minucie Salvadora Reyesa z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Santosu Laguna w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie bramkę zdobył Julio Furch. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Fernando Gorriarán.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Santosu Laguna.

Na drugą połowę jedenastka Puebli wyszła w zmienionym składzie, za Alejandra Chumacera wszedł Cristian Menéndez.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie Osvaldo Martinez wyrównał wynik meczu.

Kibice Santosu Laguna nie mogli już doczekać się wprowadzenia Diego Valdésa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Eduardo Aguirre. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Puebli doszło do zmiany. Pablo González wszedł za Ángela Zaldívara. W 73. minucie Erick Castillo został zmieniony przez Carlosa Orrantíę.

W tej samej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Puebli Alan Jesús Acosta Montañez. W 78. minucie Julio Furch został zmieniony przez Raúla Rivera, co miało wzmocnić drużynę Santosu Laguna. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Salvadora Reyesa na Daniela Arreolę.

Zawodnicy Puebli nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W piątej minucie doliczonego czasu meczu bramkę wyrównującą zdobył Cristian Menéndez.

W siódmej minucie doliczonego czasu pojedynku sędzia wskazał na wapno, jednak Osvaldo Martinez spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Gerardo Daniel Arteaga Zamora
73′ (samob.) Alan Jesús Acosta Montañez
Matheus Dória Macedo
46′ Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte
Hugo Isaac Rodríguez De La O21′
Omar Andrés Fernández Frasica
Josecarlos Van Rankin Galland
 51′ 90′ (k.) Osvaldo David Martinez Arce
Eryc Leonel Castillo Arroyo73′
27′ 81′ Salvador Reyes Chávez
Julio César Furch  44′ 78′
66′ Ángel Zaldívar Caviedes
Eduardo Daniel Aguirre Lara54′
Jesús Iván Rodríguez Trujillo
Carlos Acevedo López
81′ Daniel Arreola
Carlos Emilio Orrantía Treviño73′
Ivo Saúl Vázquez Serrano
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
66′ Pablo González Díaz
Adrián Lozano Magallanes
Christian Camilo Marrugo Rodríguez
Felix Eduardo Torres Caicedo
Diego Abella Calleja
Diego Alfonso Valdés Contreras54′
46′  90′ Cristian Matías Menéndez
Raúl Octavio Rivero Falero78′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.