Liga meksykańska - 5. kolejka Liga MX: CSyD Atlas de Guadalajara - CA Monarcas Morelia 1-3 (0-1)

7 lutego na Estadio Jalisco w Guadalajarze odbył się pojedynek 5. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlasu i Morelii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Morelii 3-1.

F. Aristeguieta 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 meczów zespół Morelii wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz 11 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trzeba było trochę poczekać, aby José Ortiz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Morelii, zdobywając bramkę w 36. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Fernanda Aristeguiety.

W 38. minucie za Lorenza Reyesa wszedł Edgar Zaldivar. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Morelii.

Drugą połowę drużyna Atlasu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fabertha Baldę wszedł Ían Torres.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Marcelo Correa. W zdobyciu bramki pomógł Luciano Acosta.

W 67. minucie karnego dla Atlas nie wykorzystał Ignacio Jeraldino. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Morelii doszło do zmiany. César Huerta wszedł za Miguela Sansoresa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Morelii przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie Gabriel Achilier dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola pomagał Aldo Rocha.

Jedyną żółtą kartkę w meczu sędzia przyznał Lucianowi Acoście z zespołu gospodarzy. Była to 76. minuta starcia. Kibice Atlasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mauricia Cuera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jesús Isijara. Po chwili trener Morelii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Lucas Villafáñez, a murawę opuścił Martín Rodríguez.

W 83. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ían Torres osłabiając tym samym drużynę Atlasu. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Morelii doszło do zmiany. Mario Osuna wszedł za Luisa Mendozę.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Morelii, strzelając kolejnego gola. W 89. minucie wynik na 1-3 podwyższył Fernando Aristeguieta. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Jorge Valdivia.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

José Enrique Ortiz Cortes  36′
76′ Luciano Federico Acosta
Aldo Paul Rocha González
46′ Faberth Manuel Balda Rodríguez
Martín Vladimir Rodríguez Torrejón81′
77′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Jorge Luís Valdivia Toro
38′ Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
Miguel Ángel Sansores Sánchez71′
 48′ Marcelo Javier Correa
Fernando Luis Aristeguieta de Luca  89′
67′ (k.) Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Luis Ángel Mendoza Escamilla87′
Edgar Adolfo Hernández Tellez
Luis Ángel Malagón Velázquez
Jesús Alejandro Gómez Molina
Paolo Medina Etienne
38′ Edgar Zaldivar Valverde
Efraín Velarde Calvillo
Ulises Israel Cardona Carrillo
César Saúl Huerta Valera71′
77′ Mauricio Andrés Cuero Castillo
Mario Humberto Osuna Pereznuñez87′
46′ 83′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Cándido Saúl Ramírez Montes
Christopher Brayan Trejo Morantes
Lucas Martín Villafáñez81′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Atlasu pokazał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.