Liga meksykańska - 5. kolejka Liga MX: Club Necaxa - Club Santos Laguna 3-0 (0-0)

W spotkaniu 5. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 19 sierpnia, drużyna Club Necaxa zwyciężyła z Santosem Laguna 3-0 (0-0).

5. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-08-19 00:00 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: A. Funk
Club Necaxa
Club Santos Laguna
3
0
M. Salas 54',65'
M. Quiroga 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 meczów jedenastka Santosu Laguna wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie sędzia pokazał kartkę Jesúsowi Angulowi z jedenastki gospodarzy.

W 26. minucie Alexis Peña został zastąpiony przez Rodriga Noyę. Między 28. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Club Necaxa i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Club Necaxa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Maximiliano Salas. Asystę przy golu zanotował Claudio Baeza.

W 60. minucie w zespole Santosu Laguna doszło do zmiany. Diego Valdés wszedł za Adriána Lozana. W 64. minucie sędzia ukarał kartką Gerarda Arteagę, piłkarza Santosu Laguna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Club Necaxa w 65. minucie spotkania, gdy Maximiliano Salas zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Mauro Quiroga.

W 75. minucie Carlos Orrantía został zmieniony przez Raúla Rivera, co miało wzmocnić zespół Santosu Laguna. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Gallegosa na José Plascencię oraz Maximiliana Salasa na Kevina Mercadę. W 88. minucie arbiter wręczył kartkę Jairowi Gonzálezowi z Club Necaxa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mauro Quiroga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Club Necaxa, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Asystę zanotował Kevin Mercado.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

José Javier Abella Fanjul
88′ Jairo Daniel González Fajardo
Gerardo Daniel Arteaga Zamora64′
26′ Alexis Francisco Peña López
Carlos Emilio Orrantía Treviño75′
11′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Adrián Lozano Magallanes60′
28′ Claudio Andrés Baeza Baeza
Eryc Leonel Castillo Arroyo
Ricardo Chávez Soto
Fernando Gorriarán Fontes
 54′, 65′ 81′ Maximiliano Nahuel Salas
Brian Avelino Lozano Aparicio35′
 90′ Mauro Daniel Quiroga
Ulises Rivas Gilio
Juan Antonio Delgado Baeza
Felix Eduardo Torres Caicedo
39′ 77′ Luis Felipe Gallegos Leiva
Julio César Furch
Yosgart Ernesto Gutiérrez Serna
Carlos Acevedo López
26′ Rodrigo Javier Noya García
Diego Eduardo De Buen Juárez
77′ José Fernando Plascencia Castro
Bryan Eduardo Garnica Cortéz
81′ Kevin Bryan Mercado Mina
Raúl Octavio Rivero Falero75′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Club Necaxa. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów. Jedenastka Santosu Laguna miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Club Necaxa, a w drugiej jedną. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Santosu Laguna w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.