Liga meksykańska - 4. kolejka Liga MX: Tijuana - Atlético San Luis 0-2 (0-1)

13 sierpnia na Estadio Caliente odbyło się spotkanie 4. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tijuany i Atlético San Luis. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atlético San Luis 2-0.

R. González 51'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Tijuany wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter pokazał kartkę Arielowi Nahuelpánowi z Tijuany.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético San Luis w 25. minucie spotkania, gdy Nicolás Ibáñez zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Matías Catalán.

Między 36. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atlético San Luis.

Drugą połowę drużyna Atlético San Luis rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jorge Sáncheza, Venturę Alvarado weszli Luis León, Dionicio Escalante. Także w jedenastce Tijuany w czasie przerwy zaszły zmiany, za Jordiego Cortiza wszedł Bryan Angulo.

Drużyna Tijuany ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie wynik ustalił Ramiro González. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Dionicio Escalante.

W 59. minucie Mauro Laínez został zmieniony przez Gersona Vázqueza. Między 59. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Tijuany: Ariel Nahuelpán, Luis Gamíz, Jorge Aguilar, na ich miejsce weszli: Edgar López, Clifford Aboagye, Aldo Cruz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Germána Berteramego, Matíasa Catalána, Maura Quirogi zajęli: Diego Pineda, Juan Castro, Pablo Barrera. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcela Ruiza z Tijuany, a w 82. minucie Ramira Gonzáleza z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Carlos Felipe Rodríguez Rangel
81′ Jorge Luis Aguilar Miranda
Ventura Alvarado Aispuro46′
Miguel Ángel Barbieri
Matías Ezequiel Catalán43′ 83′
Fabián Andrés Castillo Sánchez
Ramiro Gabriel González Hernández  51′ 82′
46′ Jordi Cortizo de la Piedra
Enrique López Fernández
72′ Luis Javier Gamíz Ávila
Rodrigo Javier Noya García36′
Victor Andrés Guzmán Olmedo
Camilo Sebastián Mayada Mesa
74′ Marcel Alejandro Ruiz Suárez
Jorge Alberto Sánchez López42′ 46′
Miler Alejandro Bolaños Reascos
Germán Berterame78′
6′ 59′ Ariel Gerardo Nahuelpán Osten
Mauro Daniel Quiroga89′
60′ Mauro Alberto Laínez Leyva
Nicolás Alejandro Ibáñez  25′
Carlos Alberto Higuera de los Ríos
Diego Urtiaga Ramírez
Bryan Colula Alarcón
Luis Fernando León Bermeo46′
81′ Aldo Jafid Cruz Sánchez
Dionicio Manuel Escalante Moreno46′
Jordan Jesús Silva Díaz
Anderson Andrés Julio Santos
72′ Clifford Aboagye
Pablo César López Martínez
Kevin Alexander Balanta Lucumí
Brandon Enrique Abundis Bolaños
Christian Hernando Rivera Cuéllar
Pablo Edson Barrera Acosta89′
60′ Gerson Romario Vázquez Ogara
Juan David Castro Ruiz83′
46′ Bryan Dennys Angulo Tenorio
Diego Iván Pineda Juárez78′
59′ Edgar Iván López Rodríguez

Przewaga jedenastki Tijuany w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Atlético San Luis pokazał cztery.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.