Liga meksykańska - 4. kolejka Liga MX: Querétaro FC - Cruz Azul FC 1-0 (1-0)

W spotkaniu 4. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Querétaro zwyciężyła z Cruz Azul 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio La Corregidora w Santiago de Querétaro.

K. Ramírez 29'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków jedenastka Cruz Azul wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz sześć remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną bramkę meczu zdobył Kevin Ramírez dla zespołu Querétaro. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Ángel Sepúlveda.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cruz Azul: Adrianowi Aldrete'owi w 36. minucie i Jonathanowi Rodríguezowi w trzeciej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Querétaro.

W 63. minucie Elías Hernández został zmieniony przez José Rivera. W tej samej minucie w zespole Cruz Azul doszło do zmiany. Víctor Yotún wszedł za Luisa Roma.

Niedługo później trener Querétaro postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Hugona Silveirę. Na boisko wszedł Sebastián Sosa, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Od 79 minuty boisko opuścili piłkarze Cruz Azul: Adrian Aldrete, Santiago Giménez, Rafael Baca, na ich miejsce weszli: Josué Domínguez, Milton Caraglio, Jonathan Borja. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ángela Sepúlvedy, Juliána Velázqueza zajęli: Omar Islas, Martín Rea. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Erikowi Verze z drużyny gospodarzy. Była to 83. minuta pojedynku.

Juan Marcelo Escobar Chena
90′ Julián Alberto Velázquez
Igor Lichnovsky Osorio
83′ Erik Vera Franco
Elías Hernán Hernández Jacuinde63′
80′ Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
Orbelín Pineda Alvarado
74′ Hugo Gabriel Silveira Pereira
Santiago Tomás Giménez79′
 29′ Kevin Federik Ramírez Dutra
Jonathan Javier Rodríguez Portillo45′
Gerardo Ruiz
Andrés Guillermo Gudiño Portillo
90′ Martín Rea Zuccotti
Alexis Hazael Gutiérrez Torres
80′ Omar Islas Hernández
José Ignacio Rivero Segade63′
Julio César Nava García
Víctor Yoshimar Yotún Flores63′
74′ Sebastián Sosa Sánchez
Milton Joel Caraglio79′

Jeśli jedenastka Cruz Azul nie wykorzystała 16 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Querétaro dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Querétaro w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.