Liga meksykańska - 4. kolejka Liga MX: Pumas de la Universidad de Mexico - CF Monterrey 1-1 (1-0)

13 sierpnia na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku odbyło się starcie 4. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pumasu i Monterrey. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

4. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-08-13 04:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: D. Montaño
Pumas de la Universidad de Mexico
CF Monterrey
1
1
J. Dinenno 43'
N. Sánchez 62'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 45 spotkań zespół Pumasu wygrał 19 razy i zanotował 17 porażek oraz dziewięć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Pumasu otworzyli wynik. W 43. minucie z karnego bramkę zdobył Juan Dinenno. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Dorlanowi Pabónowi z Monterrey. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Pumasu.

Drugą połowę zespół Monterrey rozpoczął w zmienionym składzie, za Miguela Layuna wszedł Vincent Janssen. W 53. minucie sędzia ukarał kartką Amaury'ego Garcíę, piłkarza Pumasu.

Chwilę później trener Pumasu postanowił bronić wyniku. W 55. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jerónima Rodrígueza wszedł Johan Vásquez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W 62. minucie arbiter przyznał kartkę Alfredowi Talaverze z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie wynik ustalił z rzutu karnego Nicolás Sánchez.

W 64. minucie Maximiliano Meza zastąpił Celsa Ortiza. Od 66. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Pumasu oraz dwie drużynie przeciwnej. Między 67. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Pumasu: Amaury García, Alan Mozo, Favio Álvarez, na ich miejsce weszli: Juan Iturbe, Jesús Rivas, Erik Lira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dorlana Pabóna, Carlosa Rodrígueza, Rogelia Funesa zajęli: Arturo González, Jonathan González, José Alvarado.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Álvarez
62′ Alfredo Talavera
Luis Alberto Cárdenas López
66′ Nicolás Omar Freire
Miguel Layun46′
85′ Alan Mozo Rodríguez
John Stefan Medina Ramírez90′
Luis Fernando Quintana Vega
Daniel Alexis Parra Durán
53′ 67′ Amaury García Moreno
Nicolás Gabriel Sánchez  62′ (k.)
Carlos Gutiérrez Estefa
Sebastián Ignacio Vegas Orellana
Andrés Iniestra Vázquez Mellado
Maximiliano Eduardo Meza64′
55′ Jerónimo Rodríguez Guemes
Claudio Matías Kranevitter
Carlos Gabriel González Espínola
Dorlan Mauricio Pabón Ríos45′ 73′
 43′ (k.) Juan Ignacio Dinenno De Cara
Rogelio Gabriel Funes Mori90′
85′ Favio Enrique Álvarez
Carlos Alberto Rodríguez Gómez89′
Julio José González Vela-Alvizu
César Rafael Ramos Becerra
85′ Jesús Andrés Rivas Gutiérrez
Eric David Cantú Guerrero
55′ 71′ Johan Felipe Vásquez Ibarra
Axel Said Grijalva Soto
Brian Eduardo Figueroa Flores
Arturo Alfonso González González73′
85′ Erik Antonio Lira Méndez
José Alfonso Alvarado Pérez90′
67′ Juan Manuel Iturbe
Vincent Janssen46′ 71′
Emanuel Montejano Arroyo
Shayr Mohamed González

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Pumasu obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Monterrey w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.