Liga meksykańska - 4. kolejka Liga MX: Pachuca - Tigres 2-0 (0-0)

W pojedynku 4. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 2 lutego, zespół Pachucej wygrał z Tigres 2-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Hidalgo w Pachucej de Soto.

E. Aguirre 79'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 spotkań drużyna Tigres wygrała 18 razy i zanotowała 12 porażek oraz 17 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Diego Reyes zastąpił Juana Sáncheza.

W 18. minucie arbiter pokazał kartkę Luisowi Rodríguezowi, piłkarzowi gości. W 20. minucie karnego dla Pachuca nie wykorzystał Rubens Sambueza. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 22. minucie sędzia pokazał kartkę Erickowi Aguirremu z Pachucej.

Kibice Tigres nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juergena Damma. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Javier Aquino. Trener Pachucej postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Víctora Dávilę. Na boisko wszedł Franco Jara, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w drużynie Tigres doszło do zmiany. Eduardo Vargas wszedł za Nicolása Lópeza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pachucej w 69. minucie spotkania, gdy Colin Kazim-Richards zdobył pierwszą bramkę.

Niedługo później Erick Aguirre wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pachucej, strzelając kolejnego gola w 79. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Miguel Tapias.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Colin Kazim-Richards z jedenastki gospodarzy. Była to 86. minuta meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Nahuel Ignacio Guzmán
 79′ 22′ Erick Germain Aguirre Tafolla
Juan Pablo Martínez Rodríguez
Gustavo Daniel Cabral Cáceres
Diego Reyes7′
Oscar Fabián Murillo Murillo
Luis Alfonso Rodríguez Alanís18′
80′ Luis Gerardo Chávez Magallón
Carlos Joel Salcedo
Jorge Daniel Hernández Govea
Javier Aquino46′
Raúl López Gómez
Jesús Alberto Dueñas Manzo
20′ (k.) Rubens Omar Óscar Sambueza
Guido Pizarro
Miguel Ángel Tapias Dávila
Andre-Pierre Gignac
 69′ 86′ 86′ Colin Kazim-Richards
Nicolás Federico López Alonso66′
66′ Víctor Alejandro Dávila Zavala
Jordan Steeven Sierra Flores
80′ Efraín Orona Zavala
Jorge Torres Nilo
Cristian Souza España
Raymundo de Jesús Fulgencio Román
86′ Josué Gómez Del Rosal
Juergen Damm46′
66′ Franco Daniel Jara
Eduardo Vargas66′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.