Liga meksykańska - 4. kolejka Liga MX: FC Juárez - CD Guadalajara 0-2 (0-0)

W meczu 4. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna FC Juárez przegrała z CD Guadalajara 0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Olímpico Benito Juárez w Ciudadzie Juárezie.

4. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-08-13 02:00 | Stadion: Estadio Olímpico Benito Juárez | Arbiter: A. Escobedo
FC Juárez
CD Guadalajara
0
2
J. Macías 56'
J. Angulo 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna CD Guadalajara wygrała aż sześć razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jesúsowi Sánchezowi z drużyny gości. Była to 42. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Brunonowi Romowi z FC Juárez.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Guadalajara w 56. minucie spotkania, gdy José Macías strzelił z karnego pierwszego gola. W 59. minucie José Macías został zmieniony przez Ernesta Vegę.

W 63. minucie w zespole FC Juárez doszło do zmiany. William Mendieta wszedł za Martína Rabuñala.

Niedługo później Jesús Angulo wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Guadalajara, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Uriel Antuna.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CD Guadalajara: Hiramowi Mierowi w 67. i Ernestowi Vedze w 75. minucie. Chwilę później trener CD Guadalajara postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Jesúsa Angula. Na boisko wszedł Javier López, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 76 minuty boisko opuścili zawodnicy FC Juárez: Brian Rubio, Flavio Santos, Luis López, na ich miejsce weszli: Carlos Rosel, Alan Mendoza, Martín Galván. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Uriela Antuny, Jesúsa Moliny, Fernanda Beltrána zajęli: Ronaldo Cisneros, Jose Vazquez, Dieter Villalpando.

W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Luisa Lópeza z FC Juárez, a w 87. minucie Dietera Villalpandę z drużyny przeciwnej. W doliczonej trzeciej minucie starcia czerwoną kartkę obejrzał Ernesto Vega, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

José Antonio Rodríguez Romero
81′ 90′ Luis Alberto López López
Hiram Ricardo Mier Alanis67′
Maximiliano Martín Olivera De Andrea
Miguel Ponce
52′ Bruno Sebastián Romo Rojas
Gilberto Sepúlveda López
Víctor Gustavo Velázquez Ramos
Jesús Ricardo Angulo Uriarte  66′ 76′
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
Fernando Beltrán Cruz86′
63′ Martín Ernesto Rabuñal Rey
Jesús Antonio Molina Granados84′
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
José Juan Macías Guzmán  56′ (k.) 59′
78′ Brian Alejandro Rubio Rodríguez
Uriel Antuna76′
Dario Lezcano
Isaac Brizuela
78′ Flavio Jesús Santos Carrillo
Edson Enrique Torres Ulloa
63′ William Gabriel Mendieta Pintos
Jose Vazquez84′
78′ Alan Omar Mendoza López
Dieter Daniel Villalpando Pérez86′ 87′
78′ Carlos Iván Rosel Bermont
Ronaldo Cisneros Morell76′
90′ Martín Luis Galván Romo
Ernesto Alexis Vega Rojas59′ 75′ 90′

Piłkarze gości obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna CD Guadalajara w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.