Liga meksykańska - 4. kolejka Liga MX: Deportivo Toluca FC - Cruz Azul FC 3-3 (2-2)

2 lutego na Estadio Nemesio Díez w Toluca de Lerdo odbyło się starcie 4. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Toluca i Cruz Azul. Mecz zakończył się remisem 3-3.

E. Hernández 52'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków zespół Cruz Azul wygrał 17 razy i zanotował 14 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie Santiago Giménez dał prowadzenie swojej drużynie.

Zawodnicy gospodarzy nie poddali się i także zdobyli dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Alexis Canelo. Bramka padła po podaniu Emmanuela Gigliottiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Toluca w 19. minucie spotkania, gdy Leonardo Fernández strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Édgar Pardo.

W 34. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 35. minucie kartką został ukarany Javier Güemez, zawodnik Toluca.

Piłkarze Cruz Azul nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Jonathan Rodríguez. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Luisowi Romowi z Cruz Azul. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Drugą połowę jedenastka Toluca rozpoczęła w zmienionym składzie, za Williama da Silvę wszedł Kevin Escamilla.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 52. minucie dającą prowadzenie bramkę dla piłkarzy Cruz Azul zdobył Elías Hernández. Przy zdobyciu bramki asystował Roberto Alvarado.

Między 64. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 74. minucie za Santiago Giméneza wszedł Orbelín Pineda. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Toluca doszło do zmiany. Kevin Castañeda wszedł za Édgara Parda.

Trener Toluca postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Rodriga Salinasa i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Cisnerosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Cruz Azul i jedną drużynie przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili piłkarze gości: Pablo Ceppelini, Lucas Passerini, a na ich miejsce weszli Jonathan Rodríguez, Elías Hernández.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Dwie minuty później Leonardo Fernández ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-3. Asystę przy golu zanotował Luis Hernández.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-3.

Pablo César Aguilar Benítez86′
74′ Adrián Mora Barraza
Adrian Alexei Aldrete Rodriguez
82′ Rodrigo Salinas Dorantes
Julio César Domínguez Juárez
 16′ Alexis Pedro Canelo
Igor Lichnovsky Osorio
46′ William Fernando da Silva
Luis Francisco Romo Barrón45′
 19′, 90′ Leonardo Cecilio Fernández López
Roberto Carlos Alvarado Hernández
35′ Javier Güemez López
Rafael Baca Miranda90′
Luis Donaldo Hernández González
Elías Hernán Hernández Jacuinde  52′ 34′ (k.) 90′
79′ Édgar Felipe Pardo Castro
Santiago Tomás Giménez  2′ 74′
64′ Emmanuel Gigliotti
Jonathan Javier Rodríguez Portillo  37′ (k.) 90′
Luis Manuel García Palomera
Guillermo Allison Revuelta
Jonathan Ramón Maidana
Juan Marcelo Escobar Chena
79′ Kevin Castañeda Vargas
Alex Stik Castro Giraldo
46′ 84′ Kevin Rafael Escamilla Moreno
Pablo Daniel Ceppelini Gatto90′
Diego Rigonato Rodrigues
Josué Misael Domínguez González
Richard Ruíz Toledo
Orbelín Pineda Alvarado74′
82′ Carlos Ernesto Cisneros Barajas
Lucas Giuliano Passerini90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Cruz Azul otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.