Liga meksykańska - 4. kolejka Liga MX: Club Santos Laguna - Puebla FC 4-1 (2-1)

12 sierpnia w Torreón odbyło się starcie 4. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Santosu Laguna i Puebli. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Santosu Laguna 4-1.

M. Alustiza 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna Santosu Laguna wygrała aż 13 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santosu Laguna w 15. minucie spotkania, gdy Ulises Rivas zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Adrián Lozano.

W 23. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christiana Marruga, zawodnika Puebli.

Niedługo później Julio Furch wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santosu Laguna, zdobywając kolejną bramkę w 29. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Erick Castillo.

W 35. minucie za Alejandra Chumacera wszedł Rodolfo Salinas. W piątej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Dória osłabiając tym samym drużynę Santosu Laguna. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Matías Alustiza.

Drugą połowę zespół Santosu Laguna rozpoczął w zmienionym składzie, za Adriána Lozana wszedł Felix Torres. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu żółtą kartkę dostał Néstor Vidrio z Puebli.

W 48. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Julio Furch z Santosu Laguna. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Puebla: Rodolfowi Salinasowi w 52. i Danielowi Arreoli w 65. minucie.

W 58. minucie w drużynie Puebli doszło do zmiany. Alan Jesús Acosta Montañez wszedł za Christiana Marruga. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Puebli postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Omara Fernándeza. Na boisko wszedł Jorge Zárate, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W samej końcówce spotkania zmusił do kapitulacji bramkarza Diego Valdés. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jose Vazquez.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Brayan Alexis Angulo León
45′ Matheus Dória Macedo
Daniel Arreola65′
Carlos Emilio Orrantía Treviño
Néstor Vicente Vidrio Serrano47′
Hugo Isaac Rodríguez De La O
Alejandro Saúl Chumacero Bracamonte35′
46′ Adrián Lozano Magallanes
Omar Andrés Fernández Frasica79′
Eryc Leonel Castillo Arroyo
Pablo González Díaz
87′ Fernando Gorriarán Fontes
Christian Camilo Marrugo Rodríguez23′ 58′
81′ Brian Avelino Lozano Aparicio
Christian Alejandro Tabó Hornos
 15′ Ulises Rivas Gilio
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
 29′, 48′ (k.) Julio César Furch
Gustavo Matías Alustiza  45′ (k.)
Carlos Acevedo López
Jesús Iván Rodríguez Trujillo
José Javier Abella Fanjul
Maximiliano Perg Schneider
46′ Felix Eduardo Torres Caicedo
Carlos Gerardo Rodríguez Serrano
87′  89′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Alonso René Zamora Barrera
81′ Jose Vazquez
Alan Jesús Acosta Montañez58′
Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Rodolfo Salinas Ortiz35′ 52′
Raúl Octavio Rivero Falero
Jorge Alejandro Zárate Careaga79′

Przewaga zespołu Puebli w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze Santosu Laguna obejrzeli w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.