Liga meksykańska - 4. kolejka Liga MX: Club America - FC Juárez 1-3 (0-2)

W pojedynku 4. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 2 lutego, zespół Clubu América przegrał z FC Juárez 1-3 (0-2). Mecz odbył się na Estadio Azteca w Meksyku.

B. Romo 90'

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Clubu América. W pierwszych minutach spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jorge Sánchez osłabiając tym samym zespół Clubu América.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Juárez w 11. minucie spotkania, gdy Diego Rolan strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Víctora Velázqueza, piłkarza gości.

Niedługo później Dario Lezcano wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Juárez, zdobywając kolejną bramkę w 21. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Jefferson Intriago.

W 26. minucie Leonardo Suárez zastąpił Luisa Fuentesa. Między 27. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Juárez i jedną drużynie przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie FC Juárez doszło do zmiany. William Mendieta wszedł za Flavia Santosa.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie Fernando González został zmieniony przez Francisca Córdovę, co miało wzmocnić zespół Clubu América. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maura Fernándeza na Martína Rabuñala.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie bramkę kontaktową zdobył Luis Fuentes. W zdobyciu bramki pomógł Francisco Córdova.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Israelowi Jiménezowi z FC Juárez. Była to 85. minuta spotkania. W 89. minucie w drużynie FC Juárez doszło do zmiany. Ángelo Sagal wszedł za Diego Rolana.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Juárez, strzelając kolejnego gola. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Bruno Romo. Bramka padła po podaniu Williama Mendiety.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku w zespole Clubu América doszło do zmiany. Jesús Escoboza wszedł za Andrésa Ibargüena. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Israel Sabdi Jiménez Nañez85′
3′ Jorge Eduardo Sánchez Ramos
Luis Alberto López López
27′ Bruno Amílcar Valdez Rojas
Bruno Sebastián Romo Rojas  90′
58′ Fernando Rubén González Pineda
Víctor Gustavo Velázquez Ramos15′
Richard Rafael Sánchez Guerrero
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza27′
26′ Leonardo Gabriel Suárez
Dario Lezcano  21′
Henry Josué Martín Mex
Mauro Raúl Fernández65′
Giovani dos Santos
Diego Alejandro Rolan Silva  11′ 89′
90′ Andrés Felipe Ibargüen García
Flavio Jesús Santos Carrillo38′
Óscar Francisco Jiménez Fabela
Enrique Eduardo Palos Reyes
26′  75′ Luis Fernando Fuentes Vargas
Eder Nicolás Borelli Cap
Óscar Haret Ortega Gatica
Elio Castro Guadarrama
58′ Francisco Sebastián Córdova Reyes
William Gabriel Mendieta Pintos38′
90′ Jesús Alonso Escoboza Lugo
Martín Ernesto Rabuñal Rey65′
Antonio De Jesús López Amenábar
Ángelo Nicolás Sagal Tapia89′
Roman Arturo Martínez Canales
Brian Alejandro Rubio Rodríguez

Drużyna FC Juárez zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.