Liga meksykańska - 4. kolejka Liga MX: Club America - Club Santos Laguna 3-1 (3-0)

14 sierpnia na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku odbyło się starcie 4. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Clubu América i Santosu Laguna. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Clubu América 3-1.

4. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-08-14 04:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: F. Hernández
F. Gorriarán 67'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Zespół Clubu América wygrał aż 24 razy, zremisował 12, a przegrał tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Clubu América otworzyli wynik. W 17. minucie bramkę zdobył Roger Martínez. Asystę zaliczył Francisco Córdova.

W 26. minucie kartkę dostał Julio Furch, zawodnik Santosu Laguna.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Clubu América w 29. minucie spotkania, gdy Leonardo Suárez zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Roger Martínez.

Prawie natychmiast Federico Viñas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Clubu América, zdobywając kolejną bramkę w 31. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Leonardo Suárez.

W 39. minucie arbiter przyznał kartkę Luisowi Reyesowi z jedenastki Clubu América. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Santosu Laguna wyszła w zmienionym składzie, za Areli Hernández, Edgara Gamesa weszli Josecarlos Van Rankin, Jonathan Díaz. W 60. minucie Leonardo Suárez został zmieniony przez Henry'ego Martína.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Santosu Laguna doszło do zmiany. Jordan Carrillo wszedł za Eduarda Aguirre'a. W 67. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Fernando Gorriarán. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Club América: Brunonowi Valdezowi w 68. i Sebastiánowi Cáceresowi w 72. minucie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Matheus Dória Macedo
72′ Sebastián Enzo Cáceres Ramos
Areli Betsiel Hernández Huerta46′
39′ 69′ Luis Ricardo Reyes Moreno
Hugo Isaac Rodríguez De La O
68′ Bruno Amílcar Valdez Rojas
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
90′ Francisco Sebastián Córdova Reyes
Edgar Games González46′
Santiago Cáseres
Fernando Gorriarán Fontes  67′ (k.)
70′ Richard Rafael Sánchez Guerrero
Ulises Rivas Gilio
 29′ 60′ Leonardo Gabriel Suárez
Diego Alfonso Valdés Contreras
 31′ Federico Sebastián Viñas Barboza
Eduardo Daniel Aguirre Lara61′
 17′ 90′ Roger Beyker Martínez Tobinson
Josecarlos Van Rankin Galland46′
69′ Jesús Alonso Escoboza Lugo
Jordan Carrillo Rodríguez61′
90′ Fernando Rubén González Pineda
Jair Alejandro González Romo
90′ Antonio De Jesús López Amenábar
Adrián Lozano Magallanes
Paolo Santiago Ríos Vargas
Jesús Alberto Ocejo Zazueta
60′ Henry Josué Martín Mex
Felix Eduardo Torres Caicedo
70′ Alfonso Emilio Sánchez Castillo
Santiago René Muñóz Robles

Walter Gael Sandoval Contreras

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Clubu América, natomiast piłkarzom Santosu Laguna pokazał jedną.

Jedenastka Clubu América w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Santosu Laguna w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.