Liga meksykańska - 4. kolejka Liga MX: CF Monterrey - Querétaro FC 1-2 (0-1)

W spotkaniu 4. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 2 lutego, drużyna Monterrey przegrała z Querétaro 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Estadio BBVA Bancomer w Guadalupe.

A. Nahuelpán 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 starć zespół Monterrey wygrał 15 razy i zanotował siedem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Querétaro nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Marcel Ruiz. Sytuację bramkową stworzył Jeison Lucumí.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Querétaro: Cliffordowi Aboagyemu w 27. i Jonathanowi Perlazie w 36. minucie. Chwilę później trener Monterrey postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 39. minucie na plac gry wszedł Vincent Janssen, a murawę opuścił Leonel Vangioni. W 44. minucie sędzia pokazał kartkę Arielowi Nahuelpánowi z Querétaro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Querétaro.

W 63. minucie kartką został ukarany Cadete, zawodnik gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Monterrey w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie Rogelio Funes wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Dorlan Pabón.

W 71. minucie sędzia ukarał kartką Rogelia Funesa, zawodnika Monterrey. W 81. minucie za Maximiliana Mezę wszedł Miguel Layun. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w zespole Querétaro doszło do zmiany. Michael Pérez wszedł za Clifforda Aboagyego.

Trener Querétaro postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Fabiána Castilla i na pole gry wprowadził napastnika Paola Yrizara, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie w zespole Monterrey doszło do zmiany. Arturo González wszedł za Carlosa Rodrígueza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Querétaro w 90. minucie spotkania, gdy Ariel Nahuelpán strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Jonathan Perlaza.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Julián Alberto Velázquez
39′ Leonel Ezequiel Vangioni
Fabián Andrés Castillo Sánchez89′
Jesus Gallardo
Clifford Aboagye27′ 83′
81′ Maximiliano Eduardo Meza
Jaime Gómez Valencia
Celso Fabián Ortiz Gamarra
Jeison Steven Lucumí Mina
 66′ 71′ Rogelio Gabriel Funes Mori
Jonathan Ezequiel Perlaza Leiva36′
Dorlan Mauricio Pabón Ríos
Marcel Alejandro Ruiz Suárez  13′
89′ Carlos Alberto Rodríguez Gómez
Ariel Gerardo Nahuelpán Osten  90′ 44′
Luis Alberto Cárdenas López
Gerardo Ruiz
Edson Antonio Gutiérrez Moreno
Areli Betsiel Hernández Huerta
81′ Miguel Layun
Jordi Cortizo de la Piedra
89′ Arturo Alfonso González González
Michael Pérez Ortiz83′
Jonathan Alexander González Mendoza
Omar Arellano Riveron
William Sergio Mejía Castillo
Enrique Luis Triverio
39′ Vincent Janssen
Paolo Yrizar Martín del Campo89′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Monterrey wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.