Liga meksykańska - 4. kolejka Liga MX: Atlas - Tijuana 2-1 (1-0)

W starciu 4. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 1 lutego, zespół Atlasu zwyciężył z Tijuaną 2-1 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Jalisco w Guadalajarze.

Camilo Sanvezzo 62'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlasu w 29. minucie spotkania, gdy Luciano Acosta strzelił pierwszego gola.

W 36. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Ignaciowi Jeraldinowi z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atlasu.

W 54. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Lorenzowi Reyesowi, piłkarzowi gospodarzy. W 57. minucie za Ángela Márqueza wszedł Edgar Zaldivar.

Chwilę później trener Tijuany postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Ángel Sepúlveda, a murawę opuścił Alfonso Sánchez. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Camilo Sanvezzo. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Christian Rivera, piłkarz Tijuany. W 67. minucie Ían Torres został zmieniony przez Jesúsa Isijarę, co miało wzmocnić zespół Atlasu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Camila Sanvezza na Ericka Torresa. W 77. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Aldo Cruz osłabiając tym samym drużynę Tijuany.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Tijuany doszło do zmiany. Omar Mendoza wszedł za Maura Laíneza. A kibice Atlasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcela Correę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Christopher Trejo. Posunięcie trenera było słuszne. Marcela Correę strzelił zwycięskiego gola w 88. minucie spotkania.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Atlasu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Marcelo Correa. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zaliczył Lorenzo Reyes.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Leandro Martín González Pírez
 29′ Luciano Federico Acosta
Vladimir Eduardo Loroña Aguilar
57′ Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Christian Hernando Rivera Cuéllar65′
54′ Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
José Ignacio Rivero Segade
36′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Camilo Da Silva Sanvezzo  62′ (k.) 76′
Ulises Israel Cardona Carrillo
Miler Alejandro Bolaños Reascos
67′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Mauro Alberto Laínez Leyva80′
82′ Christopher Brayan Trejo Morantes
Jordan Jesús Silva Díaz
67′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Alexis Castro
57′ Edgar Zaldivar Valverde
Luis Javier Gamíz Ávila
82′  88′ Marcelo Javier Correa
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez59′
Mauricio Andrés Cuero Castillo
Erick Estéfano Torres Padilla76′

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.