Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX: Pumas de la Universidad de Mexico - CF Monterrey 1-0 (0-0)

W meczu 3. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 26 stycznia, jedenastka Pumasu wygrała z Monterrey 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku.

3. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-01-26 19:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: F. Hernández
Pumas de la Universidad de Mexico
CF Monterrey
1
0
J. Vigón 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania zespół Pumasu wygrał 18 razy i zanotował 17 porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Pumasu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Monterrey była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Dorlanowi Pabónowi z drużyny gości. Była to 38. minuta pojedynku.

Trener Monterrey postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Rodolfa Pizarra i na pole gry wprowadził napastnika Vincenta Janssena, który w bieżącym sezonie ma na koncie już pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 64. minucie Dorlan Pabón zastąpił Artura Gonzáleza.

W 69. minucie Sebastián Saucedo został zmieniony przez Víctora Malcorrę, co miało wzmocnić zespół Pumasu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Rodrígueza na Miguela Layuna.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 67 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem starcia wynik ustalił Juan Vigón.

W 81. minucie sędzia przyznał kartkę Rogeliowi Funesowi z Monterrey.

Maximiliano Eduardo Meza
69′ Sebastián Saucedo Mondragón
Celso Fabián Ortiz Gamarra
 76′ Juan Pablo Vigón Cham
Rodolfo Gilbert Pizarro Thomas56′
Carlos Gabriel González Espínola
Rogelio Gabriel Funes Mori81′
90′ Favio Enrique Álvarez
Dorlan Mauricio Pabón Ríos38′ 64′
79′ Pablo Edson Barrera Acosta
Carlos Alberto Rodríguez Gómez74′
José Alberto Castillo Ramírez
Luis Alberto Cárdenas López
Diego Jonathan Rodríguez Miranda
Eric David Cantú Guerrero
79′ Marco Antonio García Robledo
Edson Antonio Gutiérrez Moreno
Leonel López González
Miguel Layun74′
69′ Víctor Ignacio Malcorra
Arturo Alfonso González González64′
Bryan Mendoza Cruz
Jonathan Alexander González Mendoza
90′ Juan Ignacio Dinenno De Cara
Vincent Janssen56′

Drużyna Pumasu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Monterrey pokazał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.