Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX: Mazatlán FC - Deportivo Toluca FC 2-1 (2-1)

W pojedynku 3. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 8 sierpnia, drużyna Mazatlán FC zwyciężyła z Toluca 2-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Estadio de Mazatlán.

M. Estrada 28'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mazatlán FC w 15. minucie spotkania, gdy Fernando Aristeguieta zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Jorge Padilla.

W 21. minucie w zespole Mazatlán FC doszło do zmiany. José Ortiz wszedł za Gonzala Jarę.

Niedługo później Michael Estrada wywołał eksplozję radości wśród kibiców Toluca, strzelając gola w 28. minucie starcia.

Zawodnicy Mazatlán FC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Po pół godzinie gry Fernando Aristeguieta po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1.

W 39. minucie czerwoną kartkę obejrzał José Ortiz, tym samym drużyna gospodarzy musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 44. minucie Fernando Aristeguieta został zmieniony przez Efraína Velardego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 67. minutą, boisko opuścili zawodnicy Mazatlán FC: Luis Mendoza, Mario Osuna, César Huerta, na ich miejsce weszli: Martín Rodríguez, Roberto Meraz, Cándido Ramírez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jonathana Maidany, Diego Gonzáleza zajęli: João Plata, Alan Medina. Trener Toluca postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Williama da Silvę i na pole gry wprowadził napastnika Enrique Triveria. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Toluca: Raúlowi Lópezowi w 88. i Adriánowi Morze w 89. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Jonathan Ramón Maidana46′
21′ Gonzalo Jara
Adrián Mora Barraza89′
Jorge Antonio Padilla Leal
Gastón Sauro
Carlos Alonso Vargas Tenorio
Alexis Pedro Canelo
67′ César Saúl Huerta Valera
William Fernando da Silva75′
67′ Mario Humberto Osuna Pereznuñez
Diego González Hernández59′
Aldo Paul Rocha González
Javier Güemez López
Miguel Ángel Sansores Sánchez
Raúl López Gómez88′
 15′, 30′ 44′ Fernando Luis Aristeguieta de Luca
Rubens Omar Óscar Sambueza
67′ Luis Ángel Mendoza Escamilla
Michael Steveen Estrada Martínez  28′
Carlos Sebastián Sosa Silva
Alfredo Saldívar Medina
Israel Sabdi Jiménez Nañez
Brandon Guadalupe Sartiaguin Godoy
44′ Efraín Velarde Calvillo
Alan Medina Camacho59′
Eduardo Del Ángel Reséndiz
Antonio Ríos Martínez
67′ Roberto Ismael Meraz Bernal
Alan Omar Rodríguez Ortíz
Iván Jared Moreno Füguemann
Diego Abella Calleja
21′ 39′ José Enrique Ortiz Cortes
Carlos Ernesto Cisneros Barajas
67′ Cándido Saúl Ramírez Montes
Giovanny De Jesús León Salazar
67′ Martín Vladimir Rodríguez Torrejón
João Jimmy Plata Cotera46′
Ricardo Marín Sánchez
Enrique Luis Triverio75′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną czerwoną kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Toluca w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.