Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX: FC Juárez - CA Monarcas Morelia 3-0 (1-0)

27 stycznia na Estadio Olímpico Benito Juárez w Ciudadzie Juárezie odbył się pojedynek 3. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami FC Juárez i Morelii. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Juárez 3-0.

D. Rolan 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Morelii.

Od pierwszych minut zespół FC Juárez zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Morelii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Flavio Santos wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Juárez, zdobywając bramkę w 27. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Jefferson Intriago.

W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maura Fernándeza z FC Juárez, a w 42. minucie José Ortiza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Juárez.

Na drugą połowę drużyna Morelii wyszła w zmienionym składzie, za Cándida Ramíreza wszedł Lucas Villafáñez. Kibice Morelii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fernanda Aristeguietę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić José Martínez.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Juárez w 53. minucie spotkania, gdy Dario Lezcano strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 58. minucie za Rodriga Millara wszedł Paolo Medina.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Juárez w 66. minucie spotkania, gdy Diego Rolan zdobył z karnego trzecią bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 67. minucie w zespole FC Juárez doszło do zmiany. William Mendieta wszedł za Maura Fernándeza. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał José Ortiz z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 42. minucie. W 78. minucie żółtą kartkę obejrzał Martín Rodríguez z Morelii.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Cándido Saúl Ramírez Montes46′
 53′ (k.) 88′ Dario Lezcano
Aldo Paul Rocha González
28′ 67′ Mauro Raúl Fernández
Martín Vladimir Rodríguez Torrejón78′
 66′ (k.) Diego Alejandro Rolan Silva
Miguel Ángel Sansores Sánchez
 27′ 79′ Flavio Jesús Santos Carrillo
Carlos Alonso Vargas Tenorio
67′ William Gabriel Mendieta Pintos
César Saúl Huerta Valera
88′ Martín Ernesto Rabuñal Rey
Roberto Ismael Meraz Bernal
79′ Ángelo Nicolás Sagal Tapia
Lucas Martín Villafáñez46′
Brian Alejandro Rubio Rodríguez
Fernando Luis Aristeguieta de Luca46′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom FC Juárez pokazał jedną żółtą.