Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX: CSyD Atlas de Guadalajara - Club Santos Laguna 1-2 (0-1)

3 sierpnia w Guadalajarze odbyło się starcie 3. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlasu i Santosu Laguna. Mecz zakończył się zwycięstwem Santosu Laguna 2-1.

B. Lozano 16',86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Santosu Laguna wygrała aż 17 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 10.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie kartką został ukarany Jesús Isijara, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santosu Laguna w 16. minucie spotkania, gdy Brian Lozano zdobył pierwszą bramkę. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 19. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Atlasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Santosu Laguna.

W 52. minucie za Íana Torresa wszedł Mauricio Cuero. W 63. minucie sędzia wręczył kartkę Hugonowi Rodríguezowi z Santosu Laguna.

Trener Atlasu postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Jesúsa Isijarę i na pole gry wprowadził napastnika Facunda Barcela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 72. minucie Adrián Lozano został zmieniony przez Diego Valdésa, co miało wzmocnić drużynę Santosu Laguna. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jesúsa Angula na Christophera Treja. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Brian Lozano z jedenastki gości.

Drużyna Atlasu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 86. minucie Brian Lozano po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Santosu Laguna doszło do zmiany. Bryan Garnica wszedł za Ericka Castilla. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Osvalda Martineza z Atlasu, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Dórię z drużyny przeciwnej. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Osvaldo Martinez.

Jedenastce Atlasu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Santosu Laguna.

Jonathan Emmanuel Orozco Domínguez
76′ Jesús Alberto Angulo Uriarte
Gerardo Daniel Arteaga Zamora
Diego Armando Barbosa Zaragoza
Matheus Dória Macedo90′
28′ Hugo Martín Nervo
Carlos Emilio Orrantía Treviño
41′ Jorge Andrés Segura Portocarrero
Hugo Isaac Rodríguez De La O63′
Andrés Felipe Andrade Torres
Adrián Lozano Magallanes72′
12′ 70′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Eryc Leonel Castillo Arroyo87′
 90′ (k.) 88′ Osvaldo David Martinez Arce
Fernando Gorriarán Fontes
Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
Brian Avelino Lozano Aparicio  16′, 86′ 73′
19′ Marcelo Javier Correa
Ulises Rivas Gilio
52′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Diego Alfonso Valdés Contreras72′
70′ Facundo Barcelo Viera
Jose Vazquez
52′ Mauricio Andrés Cuero Castillo
Bryan Eduardo Garnica Cortéz87′
76′ Christopher Brayan Trejo Morantes
Raúl Octavio Rivero Falero

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Atlasu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.