Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX: Cruz Azul FC - Club Santos Laguna 3-0 (1-0)

26 stycznia na Estadio Azteca w Meksyku odbyło się starcie 3. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Cruz Azul i Santosu Laguna. Mecz zakończył się zwycięstwem Cruz Azul 3-0.

L. Romo 80'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań zespół Santosu Laguna wygrał 18 razy i zanotował 15 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie bramkę zdobył Jonathan Rodríguez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Roberto Alvarado.

W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fernanda Gorriarána z Santosu Laguna, a w 27. minucie Roberta Alvarada z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cruz Azul.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Santos Laguna: Gerardowi Arteadze w 46. i Feliksowi Torresowi w 49. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cruz Azul w 51. minucie spotkania, gdy Elías Hernández strzelił drugiego gola. W 55. minucie Diego Valdés został zmieniony przez Edgara Gamesa.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Igor Lichnovsky, piłkarz gospodarzy. Chwilę później trener Santosu Laguna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Raúl Rivero, a murawę opuścił Julio Furch. A trener Cruz Azul wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Orbelína Pinedę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jonathan Rodríguez. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola.

W 79. minucie w jedenastce Santosu Laguna doszło do zmiany. Eduardo Aguirre wszedł za Ericka Castilla.

Trzeba było trochę poczekać, aby Luis Romo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cruz Azul, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie pojedynku. Asystę zanotował Elías Hernández.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Josecarlos Van Rankin Galland
65′ Igor Lichnovsky Osorio
Eryc Leonel Castillo Arroyo79′
 80′ Luis Francisco Romo Barrón
Fernando Gorriarán Fontes6′
 51′ 84′ Elías Hernán Hernández Jacuinde
Brian Avelino Lozano Aparicio
27′ 90′ Roberto Carlos Alvarado Hernández
Ulises Rivas Gilio
Rafael Baca Miranda
Felix Eduardo Torres Caicedo49′
Santiago Tomás Giménez
Diego Alfonso Valdés Contreras55′
 2′ 79′ Jonathan Javier Rodríguez Portillo
Hugo Isaac Rodríguez De La O
84′ Pablo Daniel Ceppelini Gatto
Edgar Games González55′
Josué Misael Domínguez González
Adrián Lozano Magallanes
90′ Edgar Antonio Méndez Ortega
Eduardo Daniel Aguirre Lara79′
79′ Orbelín Pineda Alvarado
Raúl Octavio Rivero Falero70′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Santosu Laguna, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.