Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX: Club Necaxa - Club America 1-1 (0-1)

W spotkaniu 3. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 8 sierpnia, drużyna Club Necaxa zremisowała z Clubem América 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Victoria de Aguascalientes w Aguascalientes.

3. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-08-08 02:30 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: J. Rojas
Club Necaxa
Club America
1
1
L. Passerini 51'
F. Viñas 6'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków jedenastka Clubu América wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Clubu América w szóstej minucie spotkania, gdy Federico Viñas zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Fernando González.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Club Necaxa: Martínowi Barragánowi w 17. minucie i Juanowi Delgadzie w drugiej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Clubu América.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Club América: Sebastiánowi Cáceresowi w 46. i Luisowi Reyesowi w 51. minucie. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego Lucas Passerini.

W 61. minucie Antonio López zastąpił Henry'ego Martína. Między 62. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Club Necaxa: Martín Barragán, Jhoao Rodríguez, Juan Delgado, na ich miejsce weszli: Maximiliano Salas, Alejandro Zendejas, José Cobián. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fernanda Gonzáleza, Richarda Sáncheza zajęli: Santiago Cáseres, Leonardo Suárez. Między 73. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Club Necaxa postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lucasa Passeriniego wszedł Mario De Luna, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Club Necaxa utrzymać remis. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej szóstej minucie pojedynku, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Unaiemu Bilbao i Idekelowi Domínguezowi. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Guillermo Ochoa
90′ Unai Bilbao Arteta
Sebastián Enzo Cáceres Ramos46′
90′ Idekel Alberto Domínguez Rodríguez
Luis Ricardo Reyes Moreno51′
Julio César González Trinidad
Jorge Eduardo Sánchez Ramos
89′ Claudio Andrés Baeza Baeza
Bruno Amílcar Valdez Rojas
David Cabrera Pujol
Francisco Sebastián Córdova Reyes
73′ Ricardo Chávez Soto
Fernando Rubén González Pineda62′
17′ 68′ Martín Barragán Negrete
Antonio De Jesús López Amenábar61′
 51′ (k.) 87′ 90′ Lucas Giuliano Passerini
Richard Rafael Sánchez Guerrero90′
45′ 89′ Juan Antonio Delgado Baeza
Roger Beyker Martínez Tobinson
79′ Jhoao Leandro Rodríguez González
Federico Sebastián Viñas Barboza  6′
Sebastián Andrés Fassi Álvarez
Óscar Francisco Jiménez Fabela
90′ Mario Humberto De Luna Saucedo
Paul Aguilar
Jairo Daniel González Fajardo
Víctor Emanuel Aguilera
Fernando David Arce Juárez
Santiago Naveda Lara
89′ José Antonio Cobián Ruíz
Santiago Cáseres62′
Yerko Bastián Leiva Lazo
Paolo Santiago Ríos Vargas
79′ Alejandro Zendejas Saavedra
Leonardo Gabriel Suárez90′
Ian González Nieto
Henry Josué Martín Mex61′
Oscar Manuel Millán Garduño
Alfonso Emilio Sánchez Castillo
68′ Maximiliano Nahuel Salas

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny Club Necaxa, mimo że oddała ona dziewięć celnych strzałów.

Zawodnicy Club Necaxa dostali w meczu siedem żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Clubu América w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.