Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX: Club Necaxa - CD Tiburones Rojos de Veracruz 7-0 (1-0)

4 sierpnia w Aguascalientes odbyło się spotkanie 3. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club Necaxa i Veracruzu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Club Necaxa 7-0.

3. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-08-04 04:05 | Stadion: Estadio Victoria de Aguascalientes | Arbiter: L. Santander
C. Calderón 86'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków zespół Club Necaxa wygrał 14 razy i zanotował sześć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club Necaxa w 12. minucie spotkania, gdy Maximiliano Salas zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się José Plascencia.

W 19. minucie Leiton Jiménez został zmieniony przez Carlosa Salcidę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Club Necaxa.

W 46. minucie arbiter pokazał kartkę Maximilianowi Salasowi z Club Necaxa. Drugą połowę zespół Veracruzu rozpoczął w zmienionym składzie, za Ivána Santillána wszedł Ángel Reyna.

Trzeba było trochę poczekać, aby Maximiliano Salas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Club Necaxa, strzelając kolejnego gola w 48. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Claudio Baeza.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie wynik na 3-0 podwyższył Juan Delgado. Asystę przy bramce zaliczył Hugo González.

W 66. minucie kartkę dostał Ángel Reyna, zawodnik Veracruzu. W tej samej minucie w jedenastce Veracruzu doszło do zmiany. Leobardo Lopez wszedł za Bryana Carrascę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club Necaxa w 67. minucie spotkania, gdy Mauro Quiroga strzelił czwartego gola. Bramka padła po podaniu Jesúsa Angula.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Club Necaxa w 74. minucie spotkania, gdy Jesús Angulo zdobył piątą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Maximiliano Salas.

Niedługo później trener Club Necaxa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Maura Quirogę. Na boisko wszedł Eduardo Herrera, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club Necaxa w 84. minucie spotkania, gdy Eduardo Herrera strzelił szóstego gola.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Cristian Calderón. Bramka padła po podaniu Rodriga Contrerasa.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 7-0.

Bryan Paul Carrasco Santos66′
 86′ Cristian Yonathan Calderón Del Real
Leiton Jiménez Romero19′
Fernando Nicolás Meza
Lampros Kontogiannis Gómez
 74′ Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Jesús Arturo Paganoni Peña
 58′ 81′ Juan Antonio Delgado Baeza
Sebastián Javier Rodríguez Iriarte
 12′, 48′ 46′ 78′ Maximiliano Nahuel Salas
Colin Kazim-Richards
 67′ 78′ Mauro Daniel Quiroga
Leobardo Lopez Garcia66′
81′ Daniel Álvarez López
Luis Alberto Lozoya Mendoza
78′ Rodrigo Nicolás Contreras
Carlos Arnoldo Salcido Flores19′
78′  84′ Eduardo Herrera Aguirre
Rodrigo López Alvarez
Kevin Bryan Mercado Mina
Ángel Eduardo Reyna Martínez46′ 66′

Jedenastka Club Necaxa zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny Veracruzu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.