Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX: Club León - CF Pachuca 3-0 (2-0)

W spotkaniu 3. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 26 stycznia, drużyna Club León wygrała z Pachucą 3-0 (2-0). Starcie odbyło się na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas.

W. Tesillo 56'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Pachucej wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Luis Chávez został zmieniony przez Jonathana Copete'a.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Ángel Mena wywołał eksplozję radości wśród kibiców Club León , zdobywając bramkę w 15. minucie pojedynku. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Leonardo Ramos.

W 19. minucie kartkę obejrzał Alfonso Blanco z Pachucej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Club León w 21. minucie spotkania, gdy Leonardo Ramos strzelił z karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Po pół godzinie gry arbiter pokazał kartkę Gustavowi Cabralowi, zawodnikowi gości. Kibice Pachucej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta De La Rosę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cristian Souza. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Ángel Mena z jedenastki gospodarzy.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Jaine'a Barreirę, piłkarza Club León.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Club León w 56. minucie spotkania, gdy William Tesillo zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zanotował Luis Montes.

W 59. minucie Franco Jara został zmieniony przez Eugenia Pizzuta, co miało wzmocnić jedenastkę Pachucej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Ramosa na Fidela Ambríza. Po chwili trener Club León postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Joel Campbell, a murawę opuścił Luis Montes. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Club León doszło do zmiany. Mauricio Isais wszedł za Ángela Menę.

W 75. minucie sędzia pokazał kartkę Jorge Hernándezowi z Pachucej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Erick Germain Aguirre Tafolla
 56′ William José Tesillo Gutiérrez
Gustavo Daniel Cabral Cáceres30′
Pedro Jesús Aquino Sánchez
Oscar Fabián Murillo Murillo
53′ Jaine Stiven Barreiro Solis
Luis Gerardo Chávez Magallón10′
69′ Luis Arturo Montes Jiménez
Jorge Daniel Hernández Govea75′
Yairo Yesid Moreno Berrío
Raúl López Gómez
 21′ (k.) 61′ Leonardo Javier Ramos
Rubens Omar Óscar Sambueza
 15′ 45′ 72′ Ángel Israel Mena Delgado
Eugenio Pizzuto Puga59′
61′ Fidel Daniel Ambríz González
Miguel Ángel Tapias Dávila
72′ Mauricio André Isais
Jonathan Copete Valencia10′
69′ Joel Campbell
Roberto Carlos De La Rosa González43′
José de Jesús Godínez Navarro
Colin Kazim-Richards

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Pachucej w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.