Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX: CF Pachuca - CA Monarcas Morelia 1-2 (0-1)

W meczu 3. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 4 sierpnia, drużyna Pachucej przegrała z Morelią 1-2 (0-1).

A. Rocha 78'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków zespół Pachucej wygrał 18 razy i zanotował 13 porażek oraz sześć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Víctora Morę z Pachucej, a w 28. minucie Maria Osunę z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Morelii nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 41. minucie Édison Flores dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki pomógł Mario Osuna.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Morelii.

Drugą połowę drużyna Pachucej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ericka Aguirrego, Edwina Cardonę weszli Rubens Sambueza, Romario Ibarra. W 60. minucie Édison Flores został zmieniony przez Rodriga Millara.

W 61. minucie Lucas Villafáñez został zmieniony przez Luisa Mendozę, co miało wzmocnić zespół Morelii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Víctora Morę na Emmanuela Garcíę w 72. minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Víctorowi Guzmánowi z Pachucej. Była to 65. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Morelii w 78. minucie spotkania, gdy Aldo Rocha strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Rodrigo Millar.

Po chwili trener Morelii postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gastóna Lezcana wszedł Mario Trejo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie.

W 86. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Morelii Gabriel Achilier. Jedenastce Pachucej zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Morelii.

Carlos Sebastián Sosa Silva
46′ Erick Germain Aguirre Tafolla
Gabriel Achilier 86′ (samob.)
Gustavo Daniel Cabral Cáceres
José Joaquín Martínez Valadez
23′ 72′ Víctor Isaac Mora Gómez
Sebastián Ignacio Vegas Orellana
46′ Edwin Andrés Cardona Bedoya
Efraín Velarde Calvillo
Jaine Stiven Barreiro Solis
Edison Michael Flores Peralta  41′ 60′
65′ Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández
72′ Emmanuel García Vaca
Mario Alejandro Trejo Castro81′
Horacio Torres Martínez
Rodrigo Javier Millar Carvajal60′
Luis Gerardo Chávez Magallón
José Enrique Ortiz Cortes
46′ Rubens Omar Óscar Sambueza
Salvador Reyes Chávez
Roberto Carlos De La Rosa González
Luis Ángel Mendoza Escamilla61′
46′ Romario Andrés Ibarra Mina
Miguel Ángel Sansores Sánchez

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.