Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX: CF Monterrey - Club León 3-2 (1-2)

4 sierpnia w Guadalupe odbyło się starcie 3. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Monterrey i Club León. Mecz zakończył się zwycięstwem Monterrey 3-2.

Á. Mena 42'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Monterrey wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry kartką został ukarany Celso Ortiz, piłkarz Monterrey.

W tym czasie zawodnicy Club León nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Ismael Sosa. W zdobyciu bramki pomógł Ramiro González.

W 29. minucie sędzia pokazał kartkę Miguelowi Layunowi z Monterrey.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ángel Mena wywołał eksplozję radości wśród kibiców Club León, zdobywając kolejną bramkę w 42. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Ismael Sosa.

Piłkarze Monterrey szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 45. minucie bramkę kontaktową zdobył Rogelio Funes.

W 54. minucie za José Macíasa wszedł Leonardo Ramos. W 66. minucie kartkę obejrzał Luis Montes z zespołu gości.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 67. minucie Cesar Montes wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Miguel Layun.

W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicolása Sáncheza z Monterrey, a w 73. minucie Joela Campbella z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Dorlan Pabón został zmieniony przez Jonathana Urretaviscayę, co miało wzmocnić jedenastkę Monterrey. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ismaela Sosę na Carlosa Guerrera. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Monterrey doszło do zmiany. Leonel Vangioni wszedł za Jonathana Urretaviscayę.

Chwilę później trener Club León postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ángela Menę wszedł Miguel Herrera, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie. W 88. minucie arbiter ukarał kartką Leonarda Ramosa, zawodnika gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry Rogelio Funes po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-2. Bramka padła po podaniu Maximiliana Mezy.

W doliczonej trzeciej minucie meczu w zespole Monterrey doszło do zmiany. Daniel Parra wszedł za Rodolfa Pizarra. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Rodolfo Cota Robles
29′ Miguel Layun
Ramiro Gabriel González Hernández
 67′ Cesar Jasib Montes
Andrés Felipe Mosquera Guardia
68′ Nicolás Gabriel Sánchez
William José Tesillo Gutiérrez
90′ Rodolfo Gilbert Pizarro Thomas
Luis Arturo Montes Jiménez66′
Jesus Gallardo
Yairo Yesid Moreno Berrío
Maximiliano Eduardo Meza
José Juan Macías Guzmán54′
16′ Celso Fabián Ortiz Gamarra
Joel Campbell73′
 45′, 90′ Rogelio Gabriel Funes Mori
Ángel Israel Mena Delgado  42′ 79′
69′ Dorlan Mauricio Pabón Ríos
José Saúl Hernández Ornelas
90′ Daniel Alexis Parra Durán
Miguel Ángel Herrera Equihua79′
74′ Leonel Ezequiel Vangioni
Jorge Roberto Díaz Price
Jonathan Alexander González Mendoza
Carlos Eduardo Guerrero Zavala71′
69′ 74′ Jonathan Urretaviscaya
Either Domin Jiménez Rodríguez
Eduardo Isai Banda Doria
Leonardo Javier Ramos54′ 88′

Jedenastka Monterrey była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.