Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX: CD Guadalajara - Deportivo Toluca FC 2-2 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 26 stycznia, zespół CD Guadalajara zremisował z Toluca 2-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio AKRON w Zapopan.

E. Gigliotti 84'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 meczów zespół Toluca wygrał 18 razy i zanotował 13 porażek oraz 14 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Williamowi da Silvie, piłkarzowi gości.

Nieoczekiwanie zawodnicy CD Guadalajara nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Fernando Beltrán. Przy strzeleniu gola pomagał Ronaldo Cisneros.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Emmanuelowi Gigliottiemu z Toluca. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Guadalajara.

Na drugą połowę drużyna Toluca wyszła w zmienionym składzie, za Antonia Ríosa wszedł Javier Güemez.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W 49. minucie Javier Güemez wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Guadalajara w 55. minucie spotkania, gdy Javier López zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ronalda Cisnerosa z CD Guadalajara, a w 58. minucie Leonarda Fernándeza z drużyny przeciwnej.

Ronaldo Cisneros z CD Guadalajara w 62. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 57. minucie. Po chwili trener CD Guadalajara postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jesúsa Sáncheza wszedł Cristian Calderón, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie CD Guadalajara doszło do zmiany. Antonio Briseño wszedł za Javiera Lópeza.

W 71. minucie Fernando Beltrán został zastąpiony przez Jose Vazqueza. Trener Toluca postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Rodriga Salinasa i na pole gry wprowadził napastnika Michaela Estradę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Zawodnicy Toluca nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 84. minucie wynik ustalił Emmanuel Gigliotti. Asystę przy golu zanotował Alexis Canelo.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Toluca doszło do zmiany. Richard Ruíz wszedł za Williama da Silvę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Rodrigo Salinas Dorantes71′
 20′ 71′ Fernando Beltrán Cruz
Alexis Pedro Canelo
 55′ (k.) 66′ Javier Eduardo López Ramírez
William Fernando da Silva6′ 88′
Jesús Antonio Molina Granados
Leonardo Cecilio Fernández López58′
57′ 62′ Ronaldo Cisneros Morell
Luis Donaldo Hernández González
Uriel Antuna
Édgar Felipe Pardo Castro
Isaac Brizuela
Antonio Ríos Martínez46′
64′ Jesús Enrique Sánchez García
Emmanuel Gigliotti  84′ 32′
Raúl Manolo Gudiño Vega
Luis Manuel García Palomera
66′ Antonio Briseño Vázquez
Jonathan Ramón Maidana
64′ Cristian Yonathan Calderón Del Real
Kevin Rafael Escamilla Moreno
Jesús Ricardo Angulo Uriarte
Javier Güemez López46′  49′
71′ Jose Vazquez
Richard Ruíz Toledo88′
Dieter Daniel Villalpando Pérez
Carlos Ernesto Cisneros Barajas
Oribe Peralta
Michael Steveen Estrada Martínez71′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze CD Guadalajara otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.