Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX: Atlético San Luis - CSyD Atlas de Guadalajara 1-1 (1-1)

10 sierpnia na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím odbyło się starcie 3. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Atlético San Luis i Atlasu. Mecz zakończył się remisem 1-1.

3. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-08-10 02:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: F. Hernández
Atlético San Luis
CSyD Atlas de Guadalajara
1
1
M. Quiroga 35'
J. Correa 19'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Atlético San Luis.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Atlasu otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Marcelo Correa.

W 29. minucie sędzia pokazał kartkę Nicolásowi Ibáñezowi z Atlético San Luis.

Wysiłki podejmowane przez zespół Atlético San Luis w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Mauro Quiroga. Asystę zanotował Nicolás Ibáñez.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Atlético San Luis: Pablowi Barrerze w 39. i Ramirowi Gonzálezowi w 42. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę jedenastka Atlasu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aleksa Ibarrę wszedł Ían Torres. Między 48. a 69. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 70. minucie Juan Castro został zastąpiony przez Jorge Sáncheza. W 73. minucie Ían Torres został zmieniony przez Jonathana Herrerę, co miało wzmocnić drużynę Atlasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pabla Barrerę na Andersona Julia. Trener Atlasu postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Luciana Acostę i na pole gry wprowadził napastnika Ignacia Jeraldina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 85. minucie Cadete został zmieniony przez Diego Pinedę, co miało wzmocnić drużynę Atlético San Luis. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcela Correę na Braytona Vázqueza. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jesús Alberto Angulo Uriarte
42′ Ramiro Gabriel González Hernández
Germán Andrés Conti
69′ 85′ Enrique López Fernández
Hugo Martín Nervo58′
Rodrigo Javier Noya García
Luciano Federico Acosta83′
Camilo Sebastián Mayada Mesa
Alex Ibarra46′
29′ Nicolás Alejandro Ibáñez
Jesús Antonio Isijara Rodríguez
 35′ Mauro Daniel Quiroga
Víctor Ignacio Malcorra
39′ 74′ Pablo Edson Barrera Acosta
Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
Germán Berterame
Edgar Zaldivar Valverde
70′ Juan David Castro Ruiz
Armando Escobar Díaz
74′ Anderson Andrés Julio Santos
Aldo López Vargas
Pablo César López Martínez
Ángel Jeremy Márquez Castañeda
70′ Jorge Alberto Sánchez López
Jonathan Ozziel Herrera Morales73′
Brandon Enrique Abundis Bolaños
Ignacio Alejandro Jeraldino Jul83′
85′ Diego Iván Pineda Juárez
Ían Jairo Misael Torres Ramírez46′ 48′ 73′

Christopher Brayan Trejo Morantes

Przewaga jedenastki Atlasu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Atlasu przyznał dwie.

Drużyna Atlético San Luis w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.