Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX: Club León - CF Monterrey 1-0 (0-0)

4 sierpnia na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas odbyło się spotkanie 2. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club León i Monterrey. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Club León 1-0.

L. Montes 83'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół Monterrey wygrał aż 10 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko sześć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Claudia Kranevittera z Monterrey, a w 21. minucie Williama Tesilla z drużyny przeciwnej.

W 61. minucie w zespole Club León doszło do zmiany. Joel Campbell wszedł za Nicolása Sosę. W 62. minucie Claudio Kranevitter został zastąpiony przez Artura Gonzáleza.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Monterrey doszło do zmiany. Jonathan González wszedł za Celsa Ortiza. Trener Monterrey postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Maximiliana Mezę i na pole gry wprowadził napastnika Ake'a Lobę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Club León doszło do zmiany. Armando León wszedł za Emmanuela Gigliottiego.

Dopiero pod koniec meczu Luis Montes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Club León, strzelając gola w 83. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Gil Burón.

W 86. minucie w jedenastce Club León doszło do zmiany. Pedro Aquino wszedł za Ángela Menę. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał John Medina z Monterrey. Była to 90. minuta spotkania.

Miguel Layun
21′ William José Tesillo Gutiérrez
John Stefan Medina Ramírez90′
Jaine Stiven Barreiro Solis
Cesar Jasib Montes
 83′ Luis Arturo Montes Jiménez
Nicolás Gabriel Sánchez
Yairo Yesid Moreno Berrío
Sebastián Ignacio Vegas Orellana
José Iván Rodríguez Rebollar
Maximiliano Eduardo Meza77′
61′ Nicolás Sosa Sánchez
Claudio Matías Kranevitter14′ 62′
77′ Emmanuel Gigliotti
Celso Fabián Ortiz Gamarra73′
86′ Ángel Israel Mena Delgado
Arturo Alfonso González González62′
86′ Pedro Jesús Aquino Sánchez
Jonathan Alexander González Mendoza73′
Saúl Zamora Romero
Ángel Eduardo Zapata Praga
Jesse Zamudio García
José Alfonso Alvarado Pérez
61′ Joel Campbell
Ake Arnaud Loba77′
77′ Armando León Reséndez
Shayr Mohamed González

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Club León otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.