Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX: Club América - Tijuana 4-0 (1-0)

2 sierpnia na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku odbył się pojedynek 2. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Clubu América i Tijuany. Mecz zakończył się zwycięstwem Clubu América 4-0.

2. kolejka Meksyk - Liga MX
2020-08-02 04:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: A. Escobedo
H. Martín 79',84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Clubu América wygrała aż dziewięć razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut zespół Clubu América zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Tijuany była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 27. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Tijuany i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Clubu América w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Richard Sánchez. Asystę zanotował Fernando González.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Clifford Aboagye, piłkarz Tijuany. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Clubu América.

Drugą połowę jedenastka Tijuany rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bryana Colulę wszedł Aldo Cruz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Clubu América w 57. minucie spotkania, gdy Bruno Valdez strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Federico Viñas.

W 58. minucie Kevin Balanta został zastąpiony przez Edwina Cardonę. W 74. minucie arbiter pokazał kartkę Jaime Gómezowi z zespołu Tijuany.

Trzeba było trochę poczekać, aby Henry Martín wywołał eksplozję radości wśród kibiców Clubu América, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie starcia. Chwilę później trener Tijuany postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Fabiána Castilla. Na boisko wszedł Jordi Cortizo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w drużynie Tijuany doszło do zmiany. Edgar López wszedł za Ariela Nahuelpána.

W 84. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Henry Martín z Clubu América. Asystę przy bramce zaliczył Jesús Escoboza.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Clubu América doszło do zmiany. Paul Aguilar wszedł za Rogera Martíneza. W 87. minucie sędzia ukarał kartką Milera Bolañosa, piłkarza Tijuany. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Jonathan Emmanuel Orozco Domínguez
29′ Sebastián Enzo Cáceres Ramos
Miguel Ángel Barbieri27′
Luis Ricardo Reyes Moreno
Bryan Colula Alarcón35′ 46′
Jorge Eduardo Sánchez Ramos
Clifford Aboagye39′
 57′ Bruno Amílcar Valdez Rojas
Kevin Alexander Balanta Lucumí58′
78′ Francisco Sebastián Córdova Reyes
Fabián Andrés Castillo Sánchez82′
Fernando Rubén González Pineda
Jaime Gómez Valencia74′
63′ Antonio De Jesús López Amenábar
Victor Andrés Guzmán Olmedo
 37′ Richard Rafael Sánchez Guerrero
Ariel Gerardo Nahuelpán Osten82′
78′ Federico Sebastián Viñas Barboza
Bryan Dennys Angulo Tenorio58′
85′ Roger Beyker Martínez Tobinson
Miler Alejandro Bolaños Reascos87′
Óscar Francisco Jiménez Fabela
Carlos Alberto Higuera de los Ríos
85′ Paul Aguilar
Aldo Jafid Cruz Sánchez46′
Ramón Juárez Del Castillo
Vladimir Eduardo Loroña Aguilar
Santiago Naveda Lara
Edwin Andrés Cardona Bedoya58′
63′ Jesús Alonso Escoboza Lugo
Jordi Cortizo de la Piedra82′
Paolo Santiago Ríos Vargas
Luis Javier Gamíz Ávila
Esteban Lozano Solana
Christian Hernando Rivera Cuéllar
78′  79′, 84′ Henry Josué Martín Mex
Marcel Alejandro Ruiz Suárez
78′ Alfonso Emilio Sánchez Castillo
Mauro Alberto Laínez Leyva58′

Edgar Iván López Rodríguez82′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Clubu América, natomiast piłkarzom Tijuany pokazał pięć.

Jedenastka Clubu América w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Tijuany w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.