Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX: CD Guadalajara - Tigres 2-0 (1-0)

W meczu 2. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 29 lipca, zespół CD Guadalajara wygrał z Tigres 2-0 (1-0).

A. Pulido 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 starcia zespół CD Guadalajara wygrał 14 razy i zanotował 13 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Antonio Briseño dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy golu zaliczył Isaac Brizuela.

W 23. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Carlos Salcedo osłabiając tym samym drużynę gości. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 24. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Tigres: Eduardowi Vargasowi i Luisowi Quiñónesowi. W 28. minucie Eduardo Vargas został zmieniony przez Jorge Torresa.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Jesúsowi Molinie, zawodnikowi CD Guadalajara. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CD Guadalajara.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Andre'owi-Pierre'owi Gignacowi z zespołu gości. W 66. minucie w drużynie Tigres doszło do zmiany. Enner Valencia wszedł za Juergena Damma.

Po chwili trener CD Guadalajara postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Jesúsa Molinę. Na boisko wszedł Dieter Villalpando, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę otrzymał Michael Pérez z CD Guadalajara.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Guadalajara w 90. minucie spotkania, gdy Alan Pulido zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Hugo Ayala Castro
 9′ Antonio Briseño Vázquez
Jair Alberto Díaz Vázquez
Miguel Ponce
Luis Alfonso Rodríguez Alanís
Josecarlos Van Rankin Galland
Carlos Joel Salcedo23′
84′ Javier Eduardo López Ramírez
Rafael De Souza Pereira
45′ 74′ Jesús Antonio Molina Granados
Guido Pizarro
82′ Michael Pérez Ortiz
Andre-Pierre Gignac65′
79′ Oribe Peralta
Juergen Damm66′
 90′ (k.) Alan Pulido
Luis Enrique Quiñónes24′
Isaac Brizuela
Eduardo Vargas24′ 28′
Raúl Manolo Gudiño Vega
Miguel René Ortega Rodríguez
84′ Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Juan José Sánchez Purata
César Saúl Huerta Valera
Jorge Torres Nilo28′
74′ Dieter Daniel Villalpando Pérez
José Luis García Montes
José de Jesús González Muñóz
Jesús Ángel Garza García
Walter Gael Sandoval Contreras
Raúl Damián Torres Rodríguez
79′ Ernesto Alexis Vega Rojas
Enner Valencia66′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół CD Guadalajara w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła dwóch graczy.