Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX: CA Monarcas Morelia - CSyD Atlas de Guadalajara 0-1 (0-0)

27 lipca odbył się mecz 2. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Morelii i Atlasu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atlasu 1-0.

2. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-07-27 02:00 | Stadion: Estadio Generalísimo José María Morelos y Pavón | Arbiter: O. Mejia
Club Atlético Morelia
CSyD Atlas de Guadalajara
0
1
J. Isijara 74'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 starć drużyna Morelii wygrała 15 razy i zanotowała 12 porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Morelii oraz dwie drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Atlasu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Édsona Riverę wszedł Andrés Andrade. W 62. minucie Edgar Zaldivar zastąpił Lorenza Reyesa.

Jedyną bramkę meczu zdobył Jesús Isijara dla zespołu Atlasu. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Osvaldo Martinez.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę obejrzał Efraín Velarde z Morelii. W 82. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 87. minucie w drużynie Atlasu doszło do zmiany. Daniel Aguilar wszedł za Jesúsa Angula.

Camilo Vargas
5′ Gabriel Achilier
Jesús Alberto Angulo Uriarte87′
José Joaquín Martínez Valadez
Diego Armando Barbosa Zaragoza
Sebastián Ignacio Vegas Orellana
Hugo Martín Nervo21′
75′ Efraín Velarde Calvillo
Jorge Andrés Segura Portocarrero37′
72′ Edison Michael Flores Peralta
Jesús Antonio Isijara Rodríguez  74′
69′ Mario Humberto Osuna Pereznuñez
Osvaldo David Martinez Arce
11′ Aldo Paul Rocha González
Édson Ulises Rivera Vargas46′
Fernando Luis Aristeguieta de Luca
Edgar Zaldivar Valverde62′
Gastón Adrián Lezcano
Marcelo Javier Correa
63′ Luis Ángel Mendoza Escamilla
Andrés Felipe Andrade Torres46′
69′ Rodrigo Javier Millar Carvajal
Faberth Manuel Balda Rodríguez
63′ Cándido Saúl Ramírez Montes
Israel Reyes Romero
72′ 82′ (k.) Lucas Martín Villafáñez
Lorenzo Enrique Reyes Vicencio62′
Miguel Ángel Sansores Sánchez
Facundo Barcelo Viera

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Atlasu, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.