Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX: Atlas - Pumas 1-2 (0-1)

W spotkaniu 2. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 4 sierpnia, zespół Atlasu przegrał z Pumasem 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio Jalisco w Guadalajarze.

J. Dinenno 42',89'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna Pumasu wygrała aż 17 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko dziewięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Pumasu otworzyli wynik. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Juan Dinenno. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Lorenzo Reyes, piłkarz Atlasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pumasu.

Na drugą połowę drużyna Pumasu wyszła w zmienionym składzie, za Favia Álvareza wszedł Juan Iturbe.

Jedenastka Atlasu wyrównała wynik meczu. W 51. minucie Víctor Malcorra wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Jesús Angulo.

Po chwili trener Pumasu postanowił bronić wyniku. W 57. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sebastiána Saucedo wszedł Alan Mozo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Pumasu utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Pumasu udało się strzelić gola i wygrać. W 60. minucie kartkę obejrzał Luciano Acosta z jedenastki gospodarzy. W 77. minucie Carlos Gutiérrez zastąpił Manuela Mayorgę.

W tej samej minucie w zespole Pumasu doszło do zmiany. Brian Figueroa wszedł za Jerónima Rodrígueza. Trener Atlasu postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Luciana Acostę i na pole gry wprowadził napastnika Íana Torresa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Atlasu doszło do zmiany. Jairo Mungaray wszedł za Ignacia Jeraldina.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Pumasu przyniosły efekt bramkowy. W samej końcówce meczu Juan Dinenno po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w drużynie Pumasu doszło do zmiany. Amaury García wszedł za Juana Dinenna. Siedem minut później kartkę dostał Amaury García z Pumasu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Johan Felipe Vásquez Ibarra
59′ 81′ Luciano Federico Acosta
Carlos Gutiérrez Estefa77′
Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Erik Antonio Lira Méndez
 51′ Víctor Ignacio Malcorra
Jerónimo Rodríguez Guemes77′
Ángel Jeremy Márquez Castañeda
Sebastián Saucedo Mondragón35′ 57′
44′ Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
Juan Pablo Vigón Cham
Edgar Zaldivar Valverde
Carlos Gabriel González Espínola
22′ 81′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Gerardo Moreno Cruz
81′ Jairo Ezequiel Mungaray López
Juan Manuel Iturbe46′
81′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Emanuel Montejano Arroyo

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Pumasu otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka Atlasu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.