Reklama

Reklama

Liga meksykańska - 19. kolejka Liga MX: CD Guadalajara - CD Tiburones Rojos de Veracruz 3-1 (0-1)

24 listopada na Estadio AKRON w Zapopan odbyło się spotkanie 19. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami CD Guadalajara i Veracruzu. Mecz zakończył się zwycięstwem CD Guadalajara 3-1.

24 listopada  na Estadio AKRON w Zapopan odbyło się spotkanie  19. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami CD Guadalajara  i Veracruzu. Mecz zakończył się zwycięstwem CD Guadalajara 3-1.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 meczów zespół CD Guadalajara wygrał 15 razy i zanotował pięć porażek oraz siedem remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 26. minucie Javier López zastąpił Dietera Villalpandę.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Veracruzu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie bramkę zdobył Diego Chávez. W zdobyciu bramki pomógł Jesús Arturo Paganoni Peña.

Reklama

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Veracruzu.

Drugą połowę zespół CD Guadalajara rozpoczął w zmienionym składzie, za Fernanda Beltrána wszedł César Huerta.

Piłkarze CD Guadalajara odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie gola wyrównującego strzelił Alan Pulido. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Dietera Villalpandy.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Veracruzu doszło do zmiany. Raymundo Fulgencio wszedł za Luisa Lozoyę. Po chwili trener CD Guadalajara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Oribe Peralta, a murawę opuścił Jesús Molina. W 82. minucie w zespole Veracruzu doszło do zmiany. Lampros Kontogiannis wszedł za Diego Cháveza.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania Alan Pulido po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1. Przy strzeleniu gola pomógł Ernesto Vega.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Veracruzu doszło do zmiany. Rodrigo López wszedł za Ángela Reynę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna CD Guadalajara, zdobywając kolejną bramkę. Trzy minuty później wynik ustalił José Rodríguez.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Jedenastka CD Guadalajara była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL