Liga meksykańska - 18. kolejka Liga MX: Tigres - Pachuca 0-0

10 listopada na Estadio Universitario de Nuevo León w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbył się pojedynek 18. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tigres i Pachucej. Mecz zakończył się remisem 0-0.

18. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-11-10 02:00 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: C. Ramos
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
CF Pachuca
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 starć zespół Tigres wygrał 18 razy i zanotował 12 porażek oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Víctora Dávilę z Pachucej, a w 11. minucie Jaira Díaza z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Tigres wyszedł w zmienionym składzie, za Jaira Díaza wszedł Luis Quiñónes. W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jaine'a Barreirę, zawodnika Pachucej.

W 62. minucie za Víctora Dávilę wszedł Edwin Cardona. Kibice Pachucej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta De La Rosę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Víctor Guzmán. Trener Tigres postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Javiera Aquina i na pole gry wprowadził napastnika Juergena Damma. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Pachucej doszło do zmiany. Luis Chávez wszedł za Jorge Hernándeza. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Franco Jara z zespołu gości. Cztery minuty później czerwoną kartkę obejrzał Franco Jara, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Erick Germain Aguirre Tafolla
11′ 46′ Jair Alberto Díaz Vázquez
Oscar Fabián Murillo Murillo
Luis Alfonso Rodríguez Alanís
Jaine Stiven Barreiro Solis59′
Carlos Joel Salcedo
Víctor Alfonso Guzmán Guzmán79′
82′ Javier Aquino
Luis Gerardo Chávez Magallón87′
82′ Juergen Damm
Pablo César López Martínez
46′ Luis Enrique Quiñónes
Roberto Carlos De La Rosa González79′

Zespół Tigres miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Pachucej. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 10 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Pachucej obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Tigres w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.