Reklama

Reklama

Liga meksykańska - 18. kolejka Liga MX: Pumas de la Universidad de Mexico - FC Juárez 1-1 (1-0)

W spotkaniu 18. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół Pumasu zremisował z FC Juárez 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku.

W  spotkaniu 18. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół Pumasu zremisował  z FC Juárez  1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie kartką został ukarany Luis Quintana, piłkarz Pumasu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pumasu w 33. minucie spotkania, gdy Carlos González zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Felipe Mora.

W 39. minucie arbiter pokazał kartkę Jonathanowi Lacerdzie z FC Juárez. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pumasu.

W 53. minucie kartkę otrzymał Edmundo Vázquez z drużyny gości. W 57. minucie w jedenastce Pumasu doszło do zmiany. Martín Barragán wszedł za Carlosa Gonzáleza.

Reklama

W 58. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Pumasu. Po chwili trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Pablo Barrera, a murawę opuścił Bryan Mendoza.

Jedenastka FC Juárez nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się José Esquivel.

W 66. minucie sędzia ukarał kartką José Esquivela, zawodnika gości. W 74. minucie Alan Mendoza został zmieniony przez Juana Iturbego. Trener FC Juárez postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Ángela Sagala i na pole gry wprowadził napastnika Flavia Santosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Jedenastka Pumasu postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FC Juárez przyznał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Drużyny będą miały 13-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 24 listopada jedenastka Pumasu zawalczy o kolejne punkty w Pachucej de Soto. Jej przeciwnikiem będzie CF Pachuca. Natomiast 25 listopada CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León zagra z zespołem FC Juárez na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama