Liga meksykańska - 18. kolejka Liga MX: Club Santos Laguna - Cruz Azul FC 3-1 (2-0)

11 listopada na Estadio Nuevo Corona w Torreón odbył się mecz 18. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Santosu Laguna i Cruz Azul. Starcie zakończyło się zwycięstwem Santosu Laguna 3-1.

I. Lichnovsky 57'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań drużyna Santosu Laguna wygrała 17 razy i zanotowała 15 porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dórię z Santosu Laguna, a w 22. minucie Igora Lichnovskiego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santosu Laguna w 32. minucie spotkania, gdy Gerardo Arteaga strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Santosu Laguna, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie trafił Brian Lozano. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Diego Valdés.

W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Juanowi Escobarowi z Cruz Azul. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fernanda Gorriarána z Santosu Laguna, a w 54. minucie Pabla Aguilara z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Cruz Azul odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Igor Lichnovsky. Asystę przy bramce zanotował Roberto Alvarado.

W 68. minucie Jonathan Rodríguez został zmieniony przez Orbelína Pinedę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Cruz Azul doszło do zmiany. Jaiber Jiménez wszedł za Igora Lichnovskiego. Chwilę później trener Santosu Laguna postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Ulisesa Rivasa. Na boisko wszedł Edgar Games, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

A trener Cruz Azul wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bryana Angula. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Javier Salas. W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Carlosowi Orrantíi, piłkarzowi gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Raúl Rivero.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Jose De Jesus Corona
 32′ Gerardo Daniel Arteaga Zamora
Pablo César Aguilar Benítez54′
7′ Matheus Dória Macedo
Julio César Domínguez Juárez
86′ Carlos Emilio Orrantía Treviño
Juan Marcelo Escobar Chena45′
Hugo Isaac Rodríguez De La O
Igor Lichnovsky Osorio  57′ 22′ 71′
Eryc Leonel Castillo Arroyo
Josué Misael Domínguez González
50′ Fernando Gorriarán Fontes
Roberto Carlos Alvarado Hernández
 33′ Brian Avelino Lozano Aparicio
Rafael Baca Miranda
73′ Ulises Rivas Gilio
Javier Alván Salas Salazar77′
80′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Milton Joel Caraglio
77′ Julio César Furch
Jonathan Javier Rodríguez Portillo68′
Joel Raymundo García Chacón
Andrés Guillermo Gudiño Portillo
José Javier Abella Fanjul
Jaiber Jiménez Ramírez71′
73′ Edgar Games González
Guillermo Matías Fernández
80′ Adrián Lozano Magallanes
Elías Hernán Hernández Jacuinde
Felix Eduardo Torres Caicedo
Edgar Antonio Méndez Ortega
Eduardo Daniel Aguirre Lara
Orbelín Pineda Alvarado68′
77′  87′ Raúl Octavio Rivero Falero
Bryan Dennys Angulo Tenorio77′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Santosu Laguna w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.