Liga meksykańska - 18. kolejka Liga MX: Club León - Deportivo Toluca FC 4-0 (1-0)

10 listopada na Estadio León (Nou Camp) w Leónie de losie Aldamas odbyło się spotkanie 18. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Club León i Toluca. Mecz zakończył się zwycięstwem Club León 4-0.

J. Macías 82'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka Toluca wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club León w 22. minucie spotkania, gdy Jean Meneses zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Fernando Navarro.

W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Richarda Ruíza z Toluca, a w 44. minucie Miguela Herrerę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Club León.

Drugą połowę drużyna Toluca rozpoczęła w zmienionym składzie, za Richarda Ruíza wszedł Giovanny León.

Trzeba było trochę poczekać, aby Yairo Moreno wywołał eksplozję radości wśród kibiców Club León, strzelając kolejnego gola w 62. minucie pojedynku. Asystę zanotował Ángel Mena.

W 67. minucie Diego został zastąpiony przez Oscara Millána.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Club León w 70. minucie spotkania, gdy Iván Ochoa zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zanotował Ismael Sosa.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Toluca doszło do zmiany. Juan Gamboa wszedł za Édgara Parda. W tej samej minucie trener Club León postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Leonardo Ramos, a murawę opuścił Joel Campbell. W 81. minucie w zespole Club León doszło do zmiany. Juan González wszedł za Yaira Morena.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Club León w 82. minucie spotkania, gdy José Macías zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Iván Ochoa z Club León. Była to 83. minuta spotkania. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Club León doszło do zmiany. Fidel Ambríz wszedł za Ismaela Sosę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Alfredo Talavera
44′ Miguel Ángel Herrera Equihua
Aníbal Hernán Chalá Ayoví
Fernando Navarro
Jonathan Ramón Maidana
William José Tesillo Gutiérrez
Adrián Mora Barraza
 62′ 81′ Yairo Yesid Moreno Berrío
Gastón Sauro
 82′ (k.) José Juan Macías Guzmán
Édgar Felipe Pardo Castro74′
74′ Joel Campbell
Alexis Pedro Canelo
Ángel Israel Mena Delgado
William Fernando da Silva
 22′ Jean David Meneses Villarroel
Luis Donaldo Hernández González
 70′ 83′ Iván Fernando Ochoa Chávez
Diego Rigonato Rodrigues67′
85′ Ismael Sosa
Richard Ruíz Toledo30′ 46′
Guillermo Pozos Guevara
Luis Manuel García Palomera
81′ Juan Ignacio González Ibarra
Rodrigo Salinas Dorantes
Osvaldo Rodríguez del Portal
Antonio Ríos Martínez
85′ Fidel Daniel Ambríz González
Juan De Dios Gamboa Sánchez74′
Pedro Jesús Aquino Sánchez
Emmanuel Gigliotti
José de Jesús Godínez Navarro
Giovanny De Jesús León Salazar46′
74′ Leonardo Javier Ramos
Oscar Manuel Millán Garduño67′

Jedenastka Club León była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Club León, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.