Liga meksykańska - 18. kolejka Liga MX: Atlético San Luis - Club Necaxa 0-2 (0-1)

W spotkaniu 18. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 10 listopada, drużyna Atlético San Luis przegrała z Club Necaxa 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Alfonso Lastras Ramírez w San Luis Potosím.

18. kolejka Meksyk - Liga MX
2019-11-10 00:00 | Stadion: Estadio Alfonso Lastras Ramírez | Arbiter: L. Santander
Atlético San Luis
Club Necaxa
0
2
M. Quiroga 32'
C. Calderón 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Club Necaxa wygrał aż sześć razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Club Necaxa w 32. minucie spotkania, gdy Mauro Quiroga zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Kevin Mercado.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Club Necaxa.

Na drugą połowę zespół Atlético San Luis wyszedł w zmienionym składzie, za Oscara Beníteza wszedł Óscar Macías. Trener Atlético San Luis wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Germána Berteramego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ian González.

Trener Club Necaxa postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Maximiliana Salasa wszedł Alexis Peña, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia sędzia przyznał kartkę Ricardowi Chávezowi z drużyny gości. W 86. minucie Kevin Mercado został zmieniony przez Eduarda Herrerę.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Maria De Lunę, zawodnika Atlético San Luis.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Minutę później wynik na 0-2 podwyższył Cristian Calderón. Sytuację bramkową stworzył Mauro Quiroga.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Fernando Nicolás Meza
90′ Mario Humberto De Luna Saucedo
Mauro Daniel Quiroga  32′
62′ Ian González Nieto
Maximiliano Nahuel Salas74′
46′ Oscar Benítez
Jairo Daniel González Fajardo
46′ Óscar Uriel Macías Mora
Rodrigo Nicolás Contreras
62′ Germán Berterame
Eduardo Herrera Aguirre86′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Atlético San Luis w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Zespół gości w drugiej połowie również dokonał dwóch zmian.