Liga meksykańska - 17. kolejka Primera Division: Toluca - BUAP 4-0 (1-0)

5 maja w Toluca de Lerdo odbył się mecz 17. kolejki meksykańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Toluca i BUAP. Starcie zakończyło się zwycięstwem Toluca 4-0.

G. León 89'

Już w pierwszej połowie zespół BUAP został osłabiony. Po kwadransie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Víctor Velázquez osłabiając tym samym drużynę gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Toluca w 37. minucie spotkania, gdy Alexis Canelo strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Emmanuel Gigliotti.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Toluca.

Na drugą połowę drużyna Toluca wyszła w zmienionym składzie, za Adolfa Domíngueza wszedł Antonio Ríos.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie wynik na 2-0 podwyższył Édgar Pardo. Asystę przy golu zaliczył Federico Mancuello.

W 55. minucie Mauro Laínez został zastąpiony przez José Esquivela.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Toluca w 59. minucie spotkania, gdy Emmanuel Gigliotti zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Niedługo później trener Toluca postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Emmanuela Gigliottiego. Na boisko wszedł Giovanny León, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

A kibice BUAP nie mogli już doczekać się wprowadzenia Edsona Torresa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Michaell Chirinos. W 83. minucie Óscar Macías został zmieniony przez Rafaela Durána, co miało wzmocnić zespół BUAP. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Mancuella na Leonela Lópeza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Giovanny León wywołał eksplozję radości wśród kibiców Toluca, strzelając kolejnego gola w 89. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Leonel López.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Víctor Gustavo Velázquez Ramos16′
 47′ Édgar Felipe Pardo Castro
Aldo Jafid Cruz Sánchez
 37′ Alexis Pedro Canelo
Abraham González Casanova
46′ Adolfo Domínguez Gerardo
Mauro Alberto Laínez Leyva55′
84′ Federico Andrés Mancuello
Óscar Uriel Macías Mora83′
Alan Medina Camacho
Leonardo Javier Ramos
Richard Ruíz Toledo
Michaell Anthony Chirinos Cortez75′
 59′ (k.) 73′ Emmanuel Gigliotti
Bryan Rabello
Luis Manuel García Palomera
Alejandro Cristoph Duarte Preuss
Santiago García
José Joaquín Esquivel Martínez55′
84′ Leonel López González
Edson Enrique Torres Ulloa75′
46′ Antonio Ríos Martínez
Francisco Javier Torres Zamores
73′  89′ Giovanny De Jesús León Salazar
Yago César da Silva
Luis Ángel Mendoza Escamilla
Luiz Humberto da Silva Silva
Enrique Luis Triverio
Rafael Durán Martínez83′

Drużyna Toluca zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Toluca żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.