Liga meksykańska - 17. kolejka Primera Division: Tijuana - Puebla 4-0 (0-0)

5 maja odbyło się spotkanie 17. kolejki meksykańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Tijuany i Puebli. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Tijuany 4-0.

G. Bou 72'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 meczów zespół Tijuany wygrał siedem razy i zanotował sześć porażek oraz osiem remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Od 20. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vladimir Loroña osłabiając tym samym zespół gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Tijuany w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie bramkę zdobył Diego Braghieri. Asystę zanotował Jesús Angulo.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył Lucasowi Cavalliniemu z Puebli. Była to 59. minuta spotkania.

Zespół Puebli ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Miler Bolaños. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Trener Puebli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christiana Tabó. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Alejandro Chumacero.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tijuany w 68. minucie spotkania, gdy Ariel Nahuelpán zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Gustavo Bou.

Prawie natychmiast Gustavo Bou wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tijuany, strzelając kolejnego gola w 72. minucie starcia. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Ariel Nahuelpán.

W 74. minucie Omar Fernández został zastąpiony przez Jose Guerrerę. W tej samej minucie na murawie pojawił się Juan Valenzuela z Tijuany, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Diego Braghieriego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 80. minucie Gustavo Bou został zmieniony przez Ericka Castilla, a za Diego Rodrígueza wszedł na boisko Luis Gamíz, co miało wzmocnić zespół Tijuany. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matíasa Alustizę na Pabla Gómeza.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Nicolás Vikonis Mureau
 57′ 74′ Diego Luis Braghieri
Brayan Alexis Angulo León20′
Luis Fernando Fuentes Vargas
Daniel Arreola45′
32′ Omar Israel Mendoza Martín
Omar Andrés Fernández Frasica74′
84′ Diego Martín Rodríguez Berrini
Pablo González Díaz
 68′ Ariel Gerardo Nahuelpán Osten
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
 59′ Miler Alejandro Bolaños Reascos
Lucas Daniel Cavallini59′
 72′ 80′ Gustavo Leonardo Bou
Gustavo Matías Alustiza81′
Luis Ernesto Michel Vergara
Jesús Iván Rodríguez Trujillo
Luis Armando Martínez Aguilar
Luis Fernando Haquin Lopez
74′ Juan Carlos Valenzuela Hernandez
José Ignacio Pallas Martínez
80′ Eryc Leonel Castillo Arroyo
Jorge Jonathan Espericueta Escamilla
Fabián Andrés Castillo Sánchez
Pablo Leandro Gómez81′
Luis Gerardo Chávez Magallón
Jose Daniel Guerrero74′
84′ Luis Javier Gamíz Ávila
Christian Alejandro Tabó Hornos60′

Zawodnicy Puebli otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.