Liga meksykańska - 17. kolejka Primera Division: CSyD Atlas de Guadalajara - CF Monterrey 2-0 (1-0)

W pojedynku 17. kolejki meksykańskiej Primera Division, który rozegrany został 5 maja, drużyna Atlasu wygrała z Monterrey 2-0 (1-0).

J. Vigón 88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 starć drużyna Monterrey wygrała 18 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Leonel Vangioni z drużyny gości. Była to 10. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ían Torres wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlasu , strzelając gola w 21. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlasu.

Na drugą połowę drużyna Atlasu wyszła w zmienionym składzie, za Andersona Santamaríę wszedł Ismael Govea. Także zespół Monterrey rozpoczął w zmienionym składzie, za Nicolása Sáncheza wszedł John Medina. Trener Monterrey postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Avilés Hurtado, a murawę opuścił Jesus Gallardo.

W 58. minucie żółtą kartką został ukarany Osvaldo Martinez, zawodnik Atlasu. W 61. minucie Adam Bareiro zastąpił Dorlana Pabóna. W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Avilésa Hurtadę z Monterrey, a w 77. minucie Íana Torresa z drużyny przeciwnej.

W 81. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ángel Zaldívar osłabiając tym samym zespół gości.

Drużyna Monterrey ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia wpakował piłkę do siatki rywali Juan Vigón. Przy zdobyciu bramki pomagał Facundo Barcelo.

Trener Atlasu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Clifforda Aboagyego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Juan Vigón. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Edson Antonio Gutiérrez Moreno
46′ Anderson Santamaría Bardales
Jesus Gallardo46′
58′ Osvaldo David Martinez Arce
Jonathan Alexander González Mendoza
 88′ 90′ Juan Pablo Vigón Cham
Maximiliano Eduardo Meza
Facundo Barcelo Viera
Ángel Zaldívar Caviedes81′
 21′ 77′ Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Adam Fernando Bareiro Gamarra61′
José Santiago Hernández García
Marcelo Alberto Barovero
46′ Ismael Govea Solorzano
Miguel Layun
Nicolas Pareja
John Stefan Medina Ramírez46′
Irving Mauro Zurita García
Rodolfo Gilbert Pizarro Thomas
90′ Clifford Aboagye
Rogelio Gabriel Funes Mori
Edgar Zaldivar Valverde
Avilés Hurtado Herrera46′ 75′
Eleuterio Jiménez Contreras
Dorlan Mauricio Pabón Ríos61′

Drużyna Atlasu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Monterrey, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast zespół Monterrey w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.